Yoğun kar yağışı ulaşımı felç etti

admin     12-30-14     Haberler     Yoğun kar yağışı ulaşımı felç etti

Yoğun kar yağışı ulaşımı felç etti

Meteoroloji, Marmara Bölgesi ve çevresi için yoğun kar yağışı.

30 Aralık 2014 Salı 19:50
Yoğun kar yağışı ulaşımı felç etti

İLGİLİ GALERİLER

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün internet sitesinden yapılan duyuruda, gece yarısından itibaren Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Kırklareli, Tekirdağ ve Edirne ile İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova’nın yüksek kesimleri, Düzce, Kütahya ve Eskişehir ile Manisa’nın kuzey kesimlerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışları görülecek.

Ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayları yaşanabileceği için dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Marmara’nın batısında fırtına

Öte yandan, gece saatlerinden itibaren Çanakkale başta olmak üzere İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne ve Balıkesir’in kuzey ve batı çevrelerinde rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden tam fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Perşembe günü gece saatlerinden sonra etkisini yitireceği öngörülen fırtınanın meydana getirebileceği ulaşımda aksamalar, ağaç ve direklerin devrilmesi, çatı uçması, kar yağışıyla birlikte tipi gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

Balıkesir’de ulaşım aksıyor

Balıkesir’de öğlen başlayan ve etkisini artırarak devam eden kar yağışı, ulaşımda aksamalara yol açtı.

İstanbul’u Ege bölgesine bağlayan Balıkesir-İzmir karayolunda yağış nedeniyle ulaşım durdu. Ekipler, Çanakçı mevkisinde yolu açmak için yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Yolda kalan sürücüler ise çalışmaların tamamlanmasını bekliyor.

Bu arada, Balıkesir’i Bigadiç ve Sındırgı ilçelerine bağlayan yolun Balıkesir Üniversitesi Çağış Yerleşkesi yakınındaki bölümünde trafik kontrollü ve güçlükle sağlanıyor.

Afyonkarahisar-Kütahya karayolu ulaşıma kapandı

Afyonkarahisar-Kütahya karayolunda da yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşım sağlanamıyor.

Yoğun kar yağışı, Afyonkarahisar ile Kütahya arasındaki karayolunun bazı kesimlerinde etkili oluyor. Bu nedenle kapanan yolun yeniden trafiğe açılması için görevliler tarafından çalışma başlatıldı.

Yolun, Afyonkarahisar merkeze bağlı Anıtkaya beldesi kesiminde araçları durduran polis ekipleri, sürücülerine geçiş izni vermiyor. Sürücü ve yolcular da yolun açılmasını bekliyor.

Yağış nedeniyle yolda çok sayıda hasarlı kaza yaşandığı öğrenildi.

Çanakkale’de kar yağışı

Çanakkale’de, gece başlayan ve sabah hızını artıran kar yağışı, karayolu ulaşımında aksamalara neden oluyor.

Özellikle kentin yüksek kesimlerinde etkili olan yağış nedeniyle kayganlaşan yollar, sürücülere zor anlar yaşatıyor. Şehir içi ve şehirler arası yollarda çok sayıda hasarlı kaza yaşanırken polis ekipleri sürücüleri dikkatli gitmeleri konusunda uyarıyor.

Çanakkale-Bursa karayolunun Suluca köyü mevkisindeki rampada ise ulaşım, buzlanma nedeniyle kontrollü sağlanıyor. Bu mevkide yolun kayganlaşması yüzünden bariyerlere çarpan araçlar, çekicilerle kaldırıldı.

Kent merkezindeki bazı cadde ve sokaklar ise yoğun yağıştan ulaşıma kapandı. Belediye ekipleri, bu yolları açmak için çalışma başlattı.

Öte yandan, kar ve buzlanma nedeniyle çift yönlü ulaşıma kapatılan Manisa-İzmir karayolu, Sabuncubeli bölgesinde Karayolları Bölge Müdürlüğü ekiplerince kar temizleme ve tuzlama çalışmasının ardından kontrollü olarak yeniden trafiğe açıldı.

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?