Yeni Bir Akıllı Telefon Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

admin     08-06-19     Genel     Yeni Bir Akıllı Telefon Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yepyeni bir akıllı telefon satın almak kesinlikle heyecan verici bir yolculuktur. Sonuçta, günümüzde akıllı telefonların genellikle onlara yapıştırıldığımızdan çok fazla zaman aldığı, yeni bir cihaza sahip olmak, yeni bir yaşam kontratı gibi geliyor. 
Ancak, fazla taşınma. Cihazın artılarını ve eksilerini tartmak önemlidir, ideal olanı satın almaya karar vermeden önce kontrol ediyorsunuz. Aslında, burada yeni bir telefona yatırım yapmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var.

Cihazın dahili hafızası ve alanı

Bu, dikkat etmeniz gereken öncelikli konulardan biridir. Sonuçta, cihazda sakladığınız oyunlara, dosyalara, videolara, görüntülere ve diğer belgelere ayırdığınız alanı belirleyen dahili bellek ve RAM’dir. 
Alanı incelerken, önceden yüklenmiş uygulamaların ne kadar yer kapladığını kontrol ettiğinizden emin olun. Evet, akıllı telefonunuzun depolama kapasitesini artırmak için bir mikro SD kart kullanabilirsiniz, ancak dahili belleği kullanmak her zaman daha iyidir.

Pil ömrü ne kadardır?

Uygun batarya gücü olmadan, sürekli olarak şarj cihazınıza yöneleceksiniz. Ancak kanmayın.Unutmayın, daha yüksek sayıda mAh daha uzun bir pil ömrü veya daha fazla pil ömrü anlamına gelmez.
En yeni işlemciler pil ömrünü optimize ederken, daha yüksek çözünürlükle gelen ekranlar daha fazla enerji tüketir. Bu konuda iyi bir fikir edinmek için, cihazlar hakkındaki değerlendirmeleri kontrol edin ve buna göre en iyisini seçin.

Ekran Çözünürlüğü ve Dayanıklılık

Baktığınız akıllı telefonun büyük bir ekrana sahip olup olmadığını bilmeniz gerekir .Sonuçta, bu cihazdaki grafik ve metne bakmayı ve okumayı kolaylaştırır. Bunun yanında, telefonun beklenmedik şekilde meydana gelebilecek düşme ve kaymalara dayanacak kadar sağlam olup olmadığını da bilmeniz gerekir. 
Gorilla glass özellikli bir telefon, çizilmemesi veya kırılmasından endişe duymadan, kullanmadan en iyi şekilde kullanabilmenizi sağlar.

Kamera ne kadar verimli fotoğraf çeker?

Aile ve arkadaş anlarını tıklamak için bir hevesiniz mi var ya da yolunuzu geçen doğanın ve günlük anların fotoğraflarını çekmeyi seviyor musunuz? O zaman kesinlikle akıllı telefondaki kamera özelliğine dikkat etmeniz gerekiyor, satın almayı dört gözle bekliyorsunuz. Gördüğü megapiksel türlerini bilin ve anlarınızın kalitesini artırmak için kullanabileceğiniz kamera modları olup olmadığını görün. 

Birlikte gelen güvenlik özellikleri 

Akıllı telefon ararken gizliliğin kaide üzerinde olması gerekir. Sonuçta, telefonunuz, şifreniz, kimliğiniz, banka bilgileriniz ve sosyal medya girişleri gibi sizinle ilgili hayati ve gizli bilgiler taşır. Telefonunuzun kaybolması veya hatta başka bir şekilde kimsenin bu ayrıntılara gizlice girmesine izin veremezsiniz.
Akıllı telefonunuzun parmak izi sensörleri ve diğer güvenlik önlemleriyle birlikte geldiğini bilmek, cihazınızın güvenli ellerde olduğunu ve eline geçen birinin kilidini açamayacağını bilmek size huzur verir. 

Cihazın kalitesini geliştirdiğini anlayın

Akıllı telefonun yapı kalitesi, dayanıklılığını belirler. Genel olarak konuşursak, akıllı telefon pazarının tamamı plastik ve metal olmak üzere iki tür yapıya bölünmüştür. Birinci sınıf bir ekran ve paslanmaz çelik gövdeli bir ürüne girmek daha iyi. 
Bu, nereye giderseniz gidin sorunsuzca cebinizde veya çantanızda taşıyabileceğiniz hafif bir cihaz elde etmenizi sağlar.

Dikkat etmeniz gereken diğer faktörler

Yukarıda belirtilen unsurların dışında, tercih ettiğiniz kullanıcı arayüzü türünü, yazılımı ve tümleşik işlevleri, ses ve hoparlörleri, ayrıca kulaklık jakı ve USB portunu göz önünde bulundurmanız gerekir. Bunlar son bir karar vermeden önce akılda tutmanız gereken küçük ama önemli faktörlerdir. Sonuç olarak, farklı markalar bu özelliklerle ve daha fazlasıyla birlikte gelir ve fantezinizi tüm doğru önlemlerde alacağınızdan emin olabilirsiniz. Mevcut akıllı telefon yelpazesini kontrol edebilir ve buna göre bir karara varabilirsiniz.
Her şeyden önce, cihazın maliyetine dikkat edin. Yeni telefonunuz için bir bütçe belirleyin ve finansal kısıtlamalarınızla iyi uyum sağlayacak ulaşılabilir bir hedef belirlediğinizden emin olun. Dikkatlice karşılaştırdığınızdan ve kontrast yaptığınızdan emin olun ve ancak en uygun cihaz için içeri girin. 
Akıllı telefonunuz her zaman doğal bir yol arkadaşıdır, sizin için en iyisini toplamadan önce mevcut seçeneklere özellikle dikkat etmeniz gerekir. Hangi cihazı seçerseniz seçin, kişisel ve profesyonel ihtiyaçlarınızla mümkün olduğunca sorunsuz ve kusursuz bir şekilde uyum sağlayan bir sisteme girdiğinizden emin olun.

Arkadaşlar, Bu gönderiyi beğenirseniz, gönderiye aşağıdaki yorumları yazın ve yanıtınızı paylaşın. Okuduğunuz için teşekkürler 🙂

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Sohbet