WhatsApp hileleri

admin     07-02-18     Teknoloji     WhatsApp hileleri

WhatsApp‘ı ne sıklıkla kullanıyorsunuz? Her şimdi ve sonra? Haftada birkaç kez mi? Ya da günlük? Bu özelliklerin tümünü henüz bilmiyorsunuzdur.

Bununla birlikte,  2014’te Facebook’tan devraldığı 1.5 milyardan fazla kişi   düzenli olarak İnternet üzerinden mesajlar, resimler, videolar ve hatta sesli mesajlar göndermek için kullanıyor. Ancak, uygulamanın tüm kullanımları tüm kullanıcılar tarafından bilinmekten uzaktır. Bu WhatsApp özelliklerini bilmelisiniz.

1. Gönderilen mesajlar al

Yanlışlıkla bir mesaj gönderdiyseniz, hemen cevap vermelisiniz. Mesaj WhatsApp sunucusunda alındıktan sonra (arkasındaki gri kanca ile söyleyebilirsiniz), mesajı kaldıramazsınız. En azından öyle değil, alıcı farketmez. Yanlışlıkla bir mesaj gönderdiyseniz, hemen yapmanız gerekir (!) Cep telefonunun uçuş modunu etkinleştirin. Bu, ağ bağlantısını kesecek ve mesajın WhatsApp sunucusuna gönderilmesini engelleyecektir. Daha sonra silin. Ardından uçuş modunu tekrar kapatabilirsiniz.

2. Mesajları tamamen silin

Bu işlevde WhatsApp kullanıcıları özellikle uzun beklediği: o İpucu 1 için çok yavaş olduğundan, bir zamanlar bir mesaj gönderdi ve belki de alıcının telefondan temizlemek için bir yol yoktur yıllardır oldu okuyun. Ama bu sonunda değişti. Ancak, silme işlemi yalnızca bir koşul altında mümkündür: Gönderilen mesajın alıcının kendi telefonundan kaldırılması ve telefonun yedi dakikadan daha eski olmaması gerekir. Yani yeterince hızlı tepki verirseniz, istemeden bir şeyi dünyanın dışına gönderebilirsiniz.

İşte nasıl çalışır: Söz konusu iletiye dokunun ve basılı tutun, hem Android hem de iOS’ta bir menü çubuğu görünür. Çöp kutusuna dokunursanız veya “sil” ise, mesajı kaldırmak istediğiniz soru görüntülenir. İletiyi yalnızca alıcının kendi telefonunda değil, alıcının telefonunda da kaldırmak için “Tümünü sil” i seçin. Önemli: Yazılan kişi mesajı daha fazla okuyabilse de, mesajda mesajın silindiği mesajda mesajı görür.

3. Mavi kancaları baypas edin

WhatsApp sohbet iş ortaklarından gelen mesajları etiketler. Üç seviye vardır:

  • Gri bir kanca
  • Iki gri kanca
  • Iki mavi kanca

Gri bir onay şu anlama gelir: Mesaj, WhatsApp sunucusuna ulaştı ve alıcıya teslim edilecek. Bu iş bittiğinde iki gri kanca görünür. Alıcı, mesajı okuduğunda iki kanca maviye döner. Sohbet iş ortaklarınızın mesajlarınızı ne zaman görüntülediğinizi görmesini istemiyorsanız, mavi rengi kaldırabilirsiniz.

Uygulama ayarlarına gidin ve “Hesap” ı seçin. Ardından “Gizlilik” e dokunun. Burada “makbuzları oku” öğesini bulursunuz. İşaretini kaldırırsanız, kullanıcılar bir mesaj görüp görmediğinizi göremez. Dezavantajı, sohbet ortaklarınızla tanıyamayacak olmanızdır.

Bununla birlikte, 3 boyutlu bir dokunma fonksiyonuna sahip bir iPhone’unuz varsa (model 6s veya üstü) başka bir yol var: Fark edilmeden okumayı düşündüğünüz sohbeti sadece parmağınızı basılı tutarak tutun. Konuşma, sohbet partneri olmadan mesaja baktığınızı gördüğünüzde açılır.

4. Bilgisayarda WhatsApp kullanın

WhatsApp ile daha uzun mesajlar göndermek istiyorsanız, akıllı telefona yazmak sıkıcı bir iş olacaktır. Bunun yerine, WhatsApp web uygulamasını kullanın. Messenger servisini bilgisayarınızda kullanabilmenizi kolaylaştırır.

Bunu yapmak için bilgisayarınızda web.whatsapp.com adresine gidin. Orada bir QR kodu göreceksiniz. Doğrudan aşağıda, WhatsApp’ı bilgisayarınıza nasıl getireceğinize dair talimatları bulacaksınız. Telefondaki tüm sohbetler artık bilgisayarda görüntülenebilir ve kullanılabilir.

5. Kalın, italik yaz ve çarpı işareti

Eğer mesajlarınızı daha etkileyici hale getirmek istiyorsanız, WhatsApp size metin parçalarını kalın veya italik olarak yazma veya bunları çaprazlama imkanı sunar. Bu şekilde çalışır: Kalın görünmesi gereken metin kısımları Yıldız işaretleriyle birlikte verilmelidir. Örneğin: * kalın *. İtalik olarak görünmesi gereken her şey altçizgi olarak eklenmiştir: _kursiv_. Eğer metin çarpılacaksa, önüne ve arkasına bir tilde koyunuz: ~ çarpı işareti ~. Şaşırmayın: Yazdıkça, çerçeveleme karakterleri görünür kalır. Ancak, mesajı gönderdiğinizde, kaybolur ve alıcı sadece biçimlendirilmiş metinleri alır.

6. Alanı temizle

Bazı kişiler resimler, videolar ve hatta gifler göndermek için WhatsApp’ı yoğun bir şekilde kullanır. Bu, depolama alanınıza çok hızlı bir şekilde yük olabilir. Ancak, Android ve iOS kullanıcıları WhatsApp özelliği sayesinde kolayca yeni alan yaratabilirler.

WhatsApp Ayarlarına gidin ve “Veri ve Bellek Kullanımı” nı seçin. Aşağıdaki “Bellek Kullanımı” na dokunun. Görüntülenen genel bakışta, içeriğini temizlemek istediğiniz kişiyi seçin. Sonra aşağıdan “Yönet” e gidin. Artık kaldırmak istediğiniz formatları seçebilirsiniz (videolar, fotoğraflar, sesli mesajlar vb.). En altta “Boşalt” a dokunursanız, telefonunuzda bir an çok daha fazla alana sahip olacaksınız.

Daha fazlasını bilmek ister misin? Biraz daha detay, bu özellik burada açıklanmıştır.

7. Daha önce gönderdiğiniz mesaj sayısını görün

Gönderdiğiniz ve aldığınız mesajların miktarıyla ilgileniyor musunuz? Öğrenmek çok kolay:

“Ayarlar” bölümünde menüye gidin, ardından “Veri kullanımı” nı ve ardından “Ağ kullanımı” nı seçin. Daha fazla bilgiye ek olarak, gönderilen ve alınan iletilerin toplam sayısını zaten görebilirsiniz.

IOS kullanıyorsanız, hala WhatsApp’tan daha fazla istatistik görebilirsiniz. Menüye git ve “Ayarlar” ı seç. Ardından “Hesap” a ve ardından “Bellek Kullanımı” na dokunun. Android altında, Ayarlar’a, ardından “Veri ve Bellek Kullanımı” na, ardından “Bellek Kullanımı” na ve son olarak istenen kişiye gidin. İşletim sistemine bağlı olarak, tek tek kişilere kaç mesaj gönderdiğinizden ve bunlardan kaç mesaj geldiğini görebilirsiniz. Ayrıca, bu kişi ile kaç fotoğraf, video vb. Alışveriş yaptığınızı görebilirsiniz.

8. Sessiz sohbet

Gelen aramalar ve mesajlar tarafından rahatsız edilmek istemiyorsanız, birçok kişi telefonunuzu susturur. Ancak önemli bir WhatsApp mesajı beklerseniz ve sessizce telefon etmek istemezseniz, ancak belirli bir WhatsApp grubundaki yayınlarda sürekli olarak rahatsızlık duyuyorsanız ne yapabilirsiniz? Çözüm çok basit: Rahatsız edici sohbeti arayın. Ardından menüye gidin ve “Sessiz” seçeneğini seçin. Ardından, bu ileti dizisindeki gönderileri rahatsız etmeme ve bildirimleri almak isteyip istemediğinizi ayarlayabilirsiniz. Sonunda “OK” ye dokunun ve huzurun tadını çıkarın. Sohbete geri dönerek sesini aç, menüye git ve Sustur’u seçin.

9. Mesajları geri yükle

Bir mesajı veya tüm sohbet geçmişini yanlışlıkla sildiyseniz, içeriği geri yüklemek için bir yol vardır. Ama kendini önceden güvenceye almalısın.

WhatsApp periyodik olarak tüm içeriğin bir yedeğini oluşturabilir. Bu seçeneği zaten kullanıp kullanmadığınızı kontrol edin. Menüyü çağırın ve ayarlara gidin. “Sohbetler” e dokunun ve “Sohbet Yedekleme” yi seçin. Burada, içeriğin bir yedeğinin ne sıklıkta oluşturulacağını, hangi ortamı yedeklemek istediğinizi (resimler, videolar, mesajlar …) ve nereye kaydedileceğini belirtebilirsiniz.

Bir mesajı yanlışlıkla sildiyseniz, geri yükleyebilirsiniz. Yolculuk oldukça zaman alıcı, ancak mesaj önemliyse, çabaya değer. Son yedeklemenin başarılı olduğundan emin olun. Ardından telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını kaldırın. Uygulamayı yeniden yüklediğinizde, uygulama eski içeriği geri yüklemek isteyip istemediğinizi sorar. Olumlu cevap verirseniz, son yedeklemenin tüm içeriği telefonunuza geri döner. Bununla birlikte, son yedeklemeden sonra aldığınız mesajların artık olmayacağını unutmayın.

10. Pin sohbetleri

Facebook’ta çok fazla kişi yazıyorsanız, konuşmaların genel görünümü zor olacaktır. Sizinle en alakalı olan sohbetleri kolayca hazırlayabilir ve daha önce hazırlayabilirsiniz. Sadece bir konuşma yapın. Android’de, iğnenin üstünde, iğnenin üstünde, iOS’ta, sohbeti sağa doğru kaydırıp düzeltin. Bunu en fazla üç konuşmayla yapabilirsiniz.

11. Haberleri bulun

Belirli bir mesajı bulmak istiyorsanız, sohbet genel bakışının sağ üst köşesindeki büyüteçle dokunarak bunu yapmanın en hızlı yolu budur. Burada hatırladığınız bir anahtar kelime girin. Zaten WhatsApp, karşılık gelen sözcüğün oluştuğu tüm iletileri iletir.

12. Mesajları kaydet

Daha sonra tekrar ihtiyacınız olan bir mesajı okurken daha sonra biliyorsanız, bunu kolayca kaydedebilirsiniz. Mesaja dokunun ve basılı tutun. Ardından yıldıza dokunun. Mesajınız şimdi vurgulandı. “Ayarlar” altındaki “Yıldızlı” seçeneğine dokunarak tekrar bulabilirsiniz.

13. Tek tek kişileri yoksay

Bazı temaslar o kadar ısrarcı ki onlar. U. geçici olarak sesini kapatmak istiyor. Android’de bu şekilde çalışır: Kişinin profiline gidin. Orada bildirimleri yayınlayabileceğiniz bir kaydırıcı göreceksiniz. IOS’ta sohbet genel bakışında sola hızlıca kaydırın, ardından Diğer’e dokunun. Buradan kişiyi kapatabilirsiniz.

14. Favori kişiler için “Kısayol tuşları”

Bir kişiyle çok yazarsanız, sohbeti doğrudan sohbetin akıllı ekranına yerleştirerek sohbete giden yolu kısaltabilirsiniz. Şimdiye kadar bu sadece Android ve Windows 10 telefonları için çalışır. Bunu yapmak için, konuşmayı açın ve menüyü açın. Diğer’e ve ardından Bağlantı ekle’ye dokunun. Zaten bir dokunuşla sohbete hazırsınız.

15. Alıntı haberleri

Özellikle çok hızlı yazılı konuşmalarda bazen muhatabın hangi ifadesinin bir cevaba gönderme yaptığı açık değildir. Sorun sadece uygun mesajı alıntılayarak önlenebilir. Mesajı uzun süre basın. Açılan menüde Android’de sol oka dokunun. IOS altında, “cevaplar” menü öğesidir. Seçili mesaj daha sonra cevabınızın hemen üstünde görünür, bu yüzden neye atıfta bulunduğunuz her zaman açıktır. Sohbet siteleri

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Sohbet