Vajina kaşıntıları

serkan balcı     09-29-16     Genel     Vajina kaşıntıları

Bu ne zaman olur bu kadar sinir bozucu neden olan, orada bir kazımak tam kolay değil sağ ve hiçbir yerde tamamen dışarı geliyor gibi bazen değil mi?:))  Vajina kaşıntıları Adetiniz gibi basit bir neden olabilir ürünleri ama diğer durumlarda, aslında daha ciddi bir sorunun belirtisi olabilir.Bu kılavuz size pantolon-ve ne tedavi seçenekleri karıncalar var gibi hissediyorum yapmak tam olarak ne olduğunu anlamaya yardımcı olacaktır. Bu bayan bölümlerine gelince Yani güvenli oynamak ve uygun bir tanı için jinekolog ziyaret etmek her zaman en iyi, var söyleniyor.

Bakteriyel vajinozis  vajinal kaşıntı en sık nedenidir ve sağlıklı bakterilerin bir dengesizlik ve vajinal pH bir değişiklikten kaynaklanır.Bir mantar enfeksiyonu benzer hisseder, ancak bu durumda, tahliye daha sulu ve genellikle bir kokusu vardır, açıklar onur doktor açıklar  , yazar ıHiç Hormonlar, Sağlık ve Kişisel B Sex: Seks  . Tedaviye gelince, Streicher sık sık çalışır, RepHresh, OTC krem diyor. Senin BV önerilen kullanım süresinden sonra temizlemek yoksa, bir şey reçete gücü için doc sormak gerekir.

 
Mantar enfeksiyon gibi , bir mantar enfeksiyonu sık ayarsız olması vajinal  sonucudur diyor onur,  , San Antonio Kadın Sağlığı Enstitüsü’nde bir kurul sertifikalı . Onlar diyet rastgele veya aşağıdaki antibiyotik kullanımı, cinsiyet, stres, ya da bir değişiklik ortaya çıkabilir (ve diyabeti olan kadınlarda risk daha fazladır). Kaşıntı ek olarak, aynı zamanda, beyaz veya kalın akıntı curdled fark edebilirsiniz. İyi haber bir gün içinde ya da öylesine semptomların özen hangi Monistat gibi, go ahead ve OTC ilaç kullanabilir olmasıdır. Tekrarlayan enfeksiyonları önlemek için, Askew kontrol altında maya tutmaya yardımcı olacaktır Flora-Q gibi, acidophilus saymak yüksek bakteri ile bir probiyotik alarak önerir.

Bu cilt tahrişi, belirli ürünlere alerji neden olur, diyor onur, MD , Ohio State Üniversitesi’nde asistan obstetrik bölümünde profesör ve jinekoloji. Prezervatif ve madeni yağ içeren parfüm ya da katkı maddeleri ile herhangi bir şey onu alabilir ve kaşıntı üstüne, ayrıca kızarıklık, şişme ve deri kalınlaşması fark edebilirsiniz. Aynı zamanda tıraş sonucu olabilir, Askew diyor. Eğer, vajinal tahrişe duyarlı konum kimyasallar, sabun önlemek için emin olun, ve yağlayıcılar rahatsız edici, şampuan, kumaş yumuşatıcılar ve çamaşır deterjanları gibi, hipoalerjenik hijyen ürünleri kullanmak biliyorsanız, Worly diyor. Kokuların veya renklerle hatta tuvalet kağıdı troublemakers olabilir. Hassas-ve asla douche iseniz Artı, kesinlikle tıraş kaçınmalısınız. Vajina kendi kendini temizleme, yani üzerinde ya da bir şey koymak gerekmez, Streiche diyor

Egzema sefef bu iki gibi genetik cilt bozuklukları yamalı ya da döküntü gibi bir görünüm ile birlikte, genital bölgede kızarıklık ve kaşıntıya neden olabilir.Ya tanısı ediyorsanız, hidrokortizon ve alma yulaf banyosu gibi hafif bir steroid rahatsızlık hafifletmeye yardımcı olabilir, Askew diyor. Eğer bir hafta içinde rahatlama hissediyorum yoksa, diğer tedavi seçenekleri hakkında doktorunuza danışın.

 

Biz tekrar bu söylememe gerek yok, ama korunmasız cinsel (her zaman, her zaman koruma kullanmak gerekir neden olan) bir STD yol açabilir.Ve onlardan bir demet klamidya, herpes, trichomoniasis ve gonore dahil olmak üzere, bayan parça kaşıntı yapabilir. Yengeçler, veya kasık biti, aynı zamanda orada saçlı kadınlarda görülebilir. Bunlardan herhangi biri ile, kaşıntı (ya da karıncalanma hissi) ağrı ve yanma ilerleyebilir, Askew diyor. Sen işemek yaparken yanma kötü kokulu akıntı gibi başka ortak STD belirtileri ile birlikte kaşıntı yaşarsanız, genital yaraları ve cinsel ilişki sırasında ağrı, ASAP test almak için jinekolog için kitap. Bir STD testiniz pozitif yoksa, doktorunuz size enjektabl veya oral antibiyotik ya da herpes durumunda bir antiviral ilaç ya verecek, Askew diyor.

Bu ciddi bir durumdur ve vulva kaşıntı neden ciltte beyaz lekeler olarak görünür, Streicher diyor. Hiçbir yere dışarı gelebilir, bazı tıp uzmanları hormon düşünmek ya da aşırı aktif bağışıklık sistemi onunla ilgisi olabilir. Liken sclerosus bir jinekolog tarafından teşhis ve reçeteli ilaç ile tedavi edilmesi gerekmektedir.

 

Eğer doğum kontrolü alıyorsun sırasında dönem, hamilelik, menopoz döneminde olduğu gibi, ya da) Herzaman hormon düzeyleri, vajinal kaşıntı karşılaşabilirsiniz değiştirebilir veya dalgalanma. Kuruluk hormonlar ağrı için suçlamak için olabilir başka bir göstergedir. Sizin dönemine geldiğinde, ürünler genellikle rahatsızlık ekleyebileceğiniz kokuları ya da renkleri içeren (yastıkları ve ince pedler gibi) ayın bu süre içinde kullanın. Bu genellikle sizin için olursa, daha az tahriş edici olabilir bir adet fincan ya da organik pamuk ürünleri, denemeyi düşünün. Doğum kontrol reçete orada aşağı kaşınmaya neden olan şey ise Ancak, kesin olarak belirlemek zor olabilir (bu suçlu durdurmak ya da hormonal doğum kontrolü başlatmak için olup olmadığını bilmek bazen tek yolu, Worly) diyor. Bu hormonal değişiklikler herhangi biri ile, doktorunuz topikal uygulamak için hormonal krem reçete olabilir ve kaşıntı kalıcı bir sorun olmaya devam ederse de hap değiştirme hakkında sorabilirsiniz.

partner-300x222

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Sohbet