Türkce sohbet odaları sohbetalem.com.tr

admin     10-29-16     Sohbet     Türkce sohbet odaları sohbetalem.com.tr

Türkçeye Arapçadan geçmiş olan sohbet kelimesi samimice dostça ve arkadaşça konuşup güzel vakit geçirme anlamını taşımaktadır. Bilindiği üzere yoğun iş stresi hayatın olumsuz etkilerini üzerimizden kaldırıp reel hayatın yorucu yoğunluğunu üzerimizden atmak için sanal dünya da sosyalleşebileceğimiz bir çok imkanımız vardır artık. Çünkü artık bilişim çağındayız. Önceleri ev telefonlarımız bile lüks iken artık küçük bir çocuğun elinde bir tablet bir telefon görmek mümkün hale gelmiştir. Önceleri bu imkanı bir çok kalabalık ve tanımadığımız bir sürü insanınla aynı ortamı paylaşmak zorunda olduğumuz internet cafelerde yapmak zorunda iken artık internet her evin ihtiyacı, olmazsa olmazımız haline gelmiştir.

sohbetalem

Bununla birlikte içine kapanmış bir sohbet edecek kimsem bile yok diyen dostlarımızı kanatlarımızın altında topladığımız farklı şehirler ve bölgelerden, yurt dışından, evden işten, okuldan, otobüsten, çarsıdan ve pazardan kısacası aklınıza gelebilecek her yerden hiç bir ücret ödemeden ister tabletten ister telefondan ister bilgisayarından sadece bir tıkla anlık sohbetini gerçeklerştirebileceği kelebek sohbet ailemizden bahsedeceğim sizlere.

 

Bilindiği üzere kelebek üç günlük ömürlü çok narin ve naif bir canlıdır. Biz kelebeğin kısa ömrünü sohbetimizin samimiyetiyle perçinleyip, samimiyetini verdiği huzuru ve kendinde bıraktığı hayranlığı ilke edinerek sunucumuzda tanışan bazı dostlarımıza ‘’karnımda kelebekler uçuşuyor ‘’ dediklerine birebir şahit olduk. Bakmayın kelebeğin ömrünün kısa olduğuna; Edwart N. Lorenz in yaptığı çalışmalarda verdiği örnek şöyledir: bazen bir kelebeğin kanat çırpması ABD de fırtına kopmasına neden olabilir yada bir kelebeğin kanat çırpması dünyanın yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşumuna neden olabilir. Biz kelebek sohbet sunucumuzda bir çok arkadaşımızla tanıma fırsatında bulunduk ve onların söylediği ilk söz bir arkadaşıma bakıp çıkacağımdı çoğu zaman ve bende bunların arasından sadece biriyim.

 

Ama şuanda sunucumuzu size anlatırken buluyorum kendimi. Kelebeğin ömrü kısa olabilir arkadaşlar ama etkisi uzun sürer bunu hiç bir zaman unutmayın derken makaleme Usta komedyen, oyuncu, radyo ve televizon programcısı, şair Ceyhun Yılmaz’ ın minik şiiri ile bitirmek istiyorum ne kadar da kısa ve öz anlatmış: Ben gamlı karga, Ve sen cok tatlısın kelebek.. Sen bu gece ölürsün, Ve ben 150 yıl seni düşünürüm.

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Sohbet