Sohbetalem Script

admin     03-09-15     Genel     Sohbetalem Script

mircSevgili sohbetalem.com.tr  Kullanıcıları Hepiniz Öncelikle Hoşgeldiniz Sefalar Getirdiniz, bu Web Sitesi Google,Yande, Bing Gibi Arama Motorları Üzerinde Yer AlanmIRC, mIRC indir, Türkçe mIRC, Bedava mIRC, Kolay mıRC ve Ücretsiz mIRCGibi Aramalarda Öncü Olmayı Hedeflemiş En Güzel Chat Sohbet Ağlarından Birtanesidir.

sohbetalemScript  Üzerinde Neler Yapabilirsiniz ?

sohbetalemScript Üzerinde Ücretsiz Olarak Türkçe mIRC indirebilir Rahat Sohbet Edebilirsiniz.

sohbetalem.com.tr  Neleri Barındırmaktadır ?

sohbetalemScript Adresi Google Üzerinde Yer Alan Tüm Sohbet Ağlarına Ait Ücretsiz Sohbet Programlarını içerisinde Barındırmaktadır.

Sohbetalem.com.tr  Adresinde Yer Alan Konular Nelerdir ?

Bu Site Üzerinde mIRC Addonları, mIRC Aliasları, mIRC Dersleri, TCL Botlar ve Eggdroplar Hakkında Aradığınız Herşeyi Bulabileceğinizden Şüpheniz Olmasın

mirC indir mekten Yanı Sıra Sohbet Odalarına Giriş Yaptıktan Sonra #Help Kanalında ki Arkadaşlardan da Komut Bilgisi Dersleri Alabilir Ayrıca #Egitim Kanalında Chanserv ve Diğer Servisler Hakkında ki Soruları Cevaplayarak Bilginizi Genişletebilirsiniz.

sohbetalemScript  Adresinden mIRC indir ve Rahat Sohbet Et.

1313752401_mircindir-logo2

Dünyaca ünlü mIRC`nin Türkçe`leştirilmiş halidir. Bütün Dünya ve Türkiye sunucularına bağlanıp sohbetlere katılabilirsiniz.

Bir önceki sürüme nazaran bir çok hata düzenlemesi ve azda olsa yeni özellik eklenerek hata düzeltme versiyonu olarak mIRC 6.35 piyasaya sunulmuştur. Orjinal versiyonu İngilizce olduğu için bu programı Türkçeye çevirdik, test ettik, virüs taramalarindan geçirilip, lisanslayıp ve bedava olarak kullanımınıza sunduk. Türkçe mIRC 6.35 0 Türkçedir.

Bu versiyonda değişiklikler daha çok bugların giderilmesi ve bazı özelliklerin geliştirilmesi şeklinde olmuştur.

1. Bağlantının düşmesine neden olan çok uzun nickname (100 karakterden daha uzunluktaki) gönderimleri bugu giderildi.
2. Kütüphaneler  güncellendi.
3. Script editöre satır numaraları özelliği eklendi.
4. /Toolbar komutunda Bitmap ayarlarında oluşan bug giderildi.
5. Custom dialogları belirtilen limitler dahilinde yazılarda “rich” özelliğini destekleyecektir.
6. Listbox pencerelerinin gösteriminde oluşan Bir bug giderildi. Pencerelerin yatay sıralamasında oluşan bug giderilerek hepsi sorunsuz şekilde sıralanacaktır.

Mirc kelime kısaltma kodları ile IRC’de sohbet ederken yazmak istediğiniz bazı kelimelere kısa yollar atayabilirsiniz. Örneğin; “hoş geldin” yazmak yerine klavyenizden “h.g” yazdığınızda kanala “hoş geldin” diye yansıyacaktır. Bunları örneklerle çoğaltabiliriz.. Aynı şekilde tek bir gülücüğü çoğaltmak istersek kodların arasına “if ($1- ==  ) { say  :D:D:D:D | halt }” şeklinde ekleme yapıyoruz. Tek bir gülücük yaptığımızda “  ” şu şekilde -> “  :D:D:D:D” görünecektir.

Aliases’in ne olduğunu hemen hemen herkes bilir, bilmeyenler için kısaca anlatmak gerekir ise aliases kısaltmalardır. Mesela birine op vermek için “/mode #kanal +o Nick” yazmak yerine /opver nick şeklinde aliases’e indirgeyebiliriz.

/opver nick komutunu merak edenler için; /alias opver /mode #kanal +o $1 :)

Remote dosyalarını /load -rs dosya şeklinde yüklüyorduk, aliases dosyalarını nasıl yükleriz peki? Komutumuz /load -as dosya bu komut sayesinde basitce Alias dosyalarımızı yükleyebiliriz. ALT + R yaptığınızda gelen pencerede “Aliases” sekmesini tıklayıp toolbardan, Düzenle (Edit)bölümüne girerek, yüklediğiniz Alias dosyasını görebilirsiniz.

mIRC ‘in ilk geliştirilmesinden bu yana üstünde bir çok oynama yapıldı, değişikliğe uğradı, yenilikler yapıldı. Ama belki de en ilginç geliştirmelerden birisi konuşan bot. Yapımcıları ve üzerinde uygulamalar ekleyen kişilerin çalışmalarıyla çok farklı bir platforma taşınan konuşan bot; sizin yazdığınız metine kendi hafızasında bulunan kelime ve cümlelerle cevap vermektedir.

Kanal genelinde ve özelde cevap verme özelliği olan bu botlar, bir çok bilinçsiz kullanıcıyı kendine inandırmaktadır. Bir çok sunucuda defalarca kanal genelinde bu botlarla muhabbete giren / girmeye çalışan kullanıcılara rastlanmış ve eğlenceli görüntüler oluşmuştur.

Sunucusunu yeni açmış ve geliştirmeye çalışan kişiler mIRC Konuşan Bot ‘u indirip sunucusuna sokarak kullanıcılarına canlı bir kanal ve özel sohbeti sağlayabilir. Sohbetsizlikten kullanıcı kaçışlarına mani olabilir.

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Sohbet