Sohbet ederken sıkılmayı kolaylaştıran sebepler

admin     09-07-19     Chat, Sohbet, Sohbet Odaları     Sohbet ederken sıkılmayı kolaylaştıran sebepler

İnternette SNS’de tanıdığınız birisiyle konuşurken sohbetin günlük bir rutin haline geldiğini hissettiniz mi? Gerçeklerle kıyaslandığında, İnternette veya SNS’de sohbet etmek biraz daha kolay ve boğuluyor. Bu kez bir psikiyatrla konuşurken psikolojiyi incelemeye çalışacağım.“Aşk” sohbetle mi doğdu? !

Son zamanlarda, toplantı yerleri de çeşitlendi. İnternetin yayılmasıyla, dünya hızla genişledi ve artık evlerin sınırları ve yakın arkadaşların ötesinde yeni insanlar tanımaya başlayabilirsiniz. Elbette, bunun avantajları ve dezavantajları vardır. Ancak her durumda, tereddüt etmeden mesajlaşma ve iletme daha kolay oldu.

İletişim için yalnızca mesajlar, sesli olanlar, ücretsiz arama işlevine sahip olanlar, görüntülü arama yapabilenler, fotoğraf gönderen ve paylaşanlar vb. Gibi birçok araç türü vardır. İnsanlar için en çok kullanılan araç haline geldi.

Bunları kullanmak için, özel durumlar için bir istisna yoktur. Bir fotoğraf gönderir yayınlamaz, etrafınızdaki insanlar sempati gösterecek ve yorum yapacak. Bu şekilde, “aşkın” doğmuş olması şaşırtıcı değildir. Zamanla sohbetin ötesine geçip gerçekten buluşacağımıza söz verebiliriz. Ama tanıştığında, farklı bir şey var!“Sohbet” neden “boğulmak” kolaydır?

Bir arkadaşınızdan bir içme partisinde veya bir partide bir toplantı düzenlemesini isteyebilirsiniz, ancak bu sizi daha fazla veya daha az gergin hissetmenize neden olabilir. Öte yandan, bir sohbette tanıştığınızda, daha rahat ve sıradan bir izlenim var. Ayrıca, yaş, mesafe ve diğer birçok şeyin ötesinde birçok insanla tanışabilirsiniz.

Gerçekten tanışmadan çevrimiçi konuştuğunuz için, biraz paranoyak olma eğilimindesiniz. Günlük yaşamları için yeterli olmayan şeyleri istiyorlar veya romantik şeyler hayal ediyorlar. Bunun nedeni, SNS’de yayınlanan fotoğrafların, neyi istediğinizi ve ne istediğinizi yansıtması ve günlük yaşamda neye sahip olmadığınızı yansıtmasıdır. Ve özünde, romantizm ve yeni buluşmalar arayan SNS, vb.

Ayrıca, gönderdiğiniz fotoğraflarla ilgilenen kişilerin ilk yorumları bir yanıt almak için güzel ve buradan devam eden birçok sohbet var. Bu hem erkekler hem de kadınlar için aynı hissediyor. Bu şekilde, fotoğraflara bakarken neyi sevdiğinizi hissedebilirsiniz, bir şekilde o kişiyi tanırsınız ve ortak bir konuya sahip olmak, ortak noktaları bulmanın ilk toplantıdan daha kolay olma avantajına sahiptir. SNS var.Başarısız olması muhtemel sorunlar ve durumlar nelerdir?

Sohbette konuşmalar çalıyordu, ama bazen tanıştığımızda farklıydı. Bunun nedeni, sohbet etmek, kendilerini yakın hisseden iki kişi arasındaki atmosfer, çünkü onlar yakınlar, tenlerinde hissettikleri atmosfer, bakışları, konuşmanın ritmi ve kokusu, romantizm için önemlidir. Bununla birlikte, tamamen yalnız bir sohbetle güven ilişkisi kurmak mümkün değildir ve romantik bir ilişki için gerekli samimiyeti oluşturmak mümkün değildir.

Yalan söyleme ya da fazla konuşma. Büyük bir yalan söylüyorsanız, SNS sizi beklenmeyen yerlerden kişiye yönlendirebilir ve yalan olabilir. Böyle bir durumda, bir kerede güveninizi kaybedersiniz.

Bu tür bir arızadan kaçınmak için, görüşmek üzere randevu almadan önce video işleviyle bir sohbet sırasında yüz yüze konuşmak daha iyidir. Her zamanki gibi gerginseniz, sohbet işleviyle videoda aynı anda konuşma ve paylaşma; sesini sallamayacaksın veya konuşma kopmayacak.Sohbet ederken başlangıç ​​çizgisini kapatın

Her şeyden önce, her erkeğin yaklaşma biçiminde bir fark olduğunu varsayacağım. Sohbet ederken neyi sevdiğinizi ve neyi sevdiğinizi öğrenin. Konuşmalarda, diğer tarafın sevdiklerini ortaya çıkaran konuşmalar da olumlu.

“Günaydın! Nasılsın?” “Evet, nasılsın!” Böyle olma. Bunun ne olduğunu bilmiyorum ve hikaye bitiyor. İstediğiniz şeyleri karıştıran bir sohbete değiştirelim. “Günaydın. Bugün köpeğimle yürüyüşe çıktım. XX, bir köpeğin olduğunu söyledin, ne demek istiyorsun?” Eğer köpekleri gerçekten seviyorsan, konuşabilmelisin. Buradan fotoğraf alışverişi için de çekebilirsiniz.

Diğer tarafın neyi sevdiğini belirleyerek canlandırıcı bir sohbeti hedefleyelim. Çok kısa ise, cevaplaması zor olacaktır ve çok uzunsa, okuması zor olacaktır.

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Sohbet