Seçimlerinde Kochs ‘Zemin Oyunu Trump No Matter Ne Destekleyecek

serkan balcı     08-03-16     Haberler     Seçimlerinde Kochs ‘Zemin Oyunu Trump No Matter Ne Destekleyecek

Seçimlerinde Kochs ‘Zemin Oyunu Trump No Matter Ne Destekleyecek
Orada milyarder kardeşler ve Cumhuriyetçi aday arasında kaybolan hiçbir sevgi, ama Trump hala çabalarını yararlanacaktır.

koch-brothers-800x430

Koch kardeşler karşı Ralli Los Angeles Times satın girişiminde
Fotoğraf Kredi: peoplesworld / Flickr

Charles Koch Cumhuriyetçi başkan adayı Donald J. Trump için yaptığı hoşnutsuzluğunu belirten her zaman, medya türleri Trump Koch ve kardeşi David tarafından denetlenmektedir kar amacı gütmeyen ve siyasi bağışçıların geniş bir ağ hiçbir yardım alacaksınız diyor bir hikaye ile çalıştırın.

bunun bir kelimesine bile inanmıyorum.

Sadece gün önce Colorado Springs bir toplantıda, Koch şebekenin destekçilerin bazılarının ısrarlarına rağmen, o ve ağ Trump destek vermeyeceklerini 80 Koch ağ donör söyledi. Wall Street Journal, Trump ki o tweeted ise ağın bağışçılar, Doug Deason biri, Trump ile tanışmak Charles Koch çağıran olduğunu bildirdiler: Çatışan raporlar Kochs ve Trump arasında bir toplantı olmuştu ya ya tarafından aranan olacağını konusunda ortaya çıkan her ne demekse “siyaset kuklaları,” ile görüşmek üzere onları talimat kardeşleri ile bir toplantı aşağı dönmüştü.

Oysa siyasi Kenneth P. Vogel Mark Holden, baş Koch Industries avukatı ve Koch şebekenin Özgürlük Ortakları pass-through grubun yönetim kurulu başkanı, Trump’ın üst kampanya personeli ile bir araya geldi 17 Haziran bildirdi.

milyarder kardeşler ve GOP sancaktar arasında kaybolan hiçbir sevgi varken, Trump onların odak başkanlık dışındaki seçimleri ile ilgili olsa bile, 2016 seçim döneminde çabaları faydalanmak için duruyor. Bu kadar basit: Eğer seçtiğiniz Senato veya Ev aday için oy için seçmeni sandık başına alırsanız, muhtemelen aynı bilet üzerinde görünen başkan adayı için oy veriyorum iyidir.

Koch şebekenin tercih adaylar, tabii ki, tüm Cumhuriyetçiler vardır.

Koch ağı daha açık bir şekilde onu destekli eğer işler Trump için daha iyi olurdu? Elbette. kardeşlerin desteğiyle, o büyük olasılıkla onun kampanyaya doğrudan daha bireysel bağışları alacak. Ve Refah ya da emekli odaklı 60 Artı Derneği Amerikalılar olarak Koch ağ grupları tarafından başkanlık yarışında reklâm ya da reklam aksi kendilerini Özgürlükçü Parti adayı Gary Johnson için oy ya da sadece bir kutu işaretleme değil bulabilirsiniz Trump şüpheliler korkularını yatıştırmak olabilir bir başkan adayı adının yanındaki. Bununla birlikte, Trump olasılıkla ağın 2016 çabaları yarar olacaktır.

Ayağını yorganına göre uzat

kelime ağı oldukça başkanlık kampanyası onun para atma daha Senato ve Ev seçimlere odaklanması olacağını Koch dünyadan ortaya olarak bu yılın başlarında, çoğu ana akım medya, bu karar Trump Charles Koch sevmediğim dayalı olduğunu anlatı ile koştu Koch Industries başkanı ve CEO’su sağlayan ilkeli-ya da en azından biraz kibar gibi görünen. Trump’ın baldly belirtilen ırkçılık ve cinsiyetçilik GOP bağışçıların üst kademe bazı için bir utanç olduğunu çok az şüphe var. Buna ek olarak, göç ve ticaret anlaşmaları üzerinde Trump’ın söylemler neo-özgürlükçü Kochs tarafından benimsenen pozisyonlara ters düşmektedir. Ama bu kaygılar başkanlık kampanyasında tüm gitmek değil Kochs ‘kararına ikincil vardır.

Gerçek şu ki 2012 seçim döngüsünde bazı 400.000.000 $ israf sonra, Koch kardeşler bu çabalarını değerlendirdi ve Kongre gitmek için yol kazanan odaklanan sonuca geldi olmasıdır. Gibi erken Şubat 2013 olarak politico en Vogel Koch ağı 2016 döngüsünde kendisini yeniden konumlandırmak için hazır olduğunu bildirdi. Vogel yazdı:

Refah Amerikalılar geçen yıl yaklaşık 140.000.000 $ harcadı – en büyük yıllık bütçesi bugüne kadar – sel salıncak eyalet havasında, anti-Obama reklamları ve sokakları ile ödenen canvassers ile AFP her zaman başarıyı ölçmek ya da olmayan bir partiler üstü bir örgüt olarak kendini konumlandırılmış olmasına rağmen tek bir seçim sonuçlarına hatası.

Yine, Charles Koch tamamen elden geçirilmesi gereken savunarak, AFP ‘nin 2012 çaba eleştiren bir tatil partide kulak misafiri – ve hiç etkili hale getirilebilir olup olmadığını sorguluyor.

Aslında, Vogel bildirdi, kardeşler esasen Mitt Romney seçme şebekenin çabalarının “bir denetim kadar sipariş” ve buna göre şebekenin iş akışını yeniden.

Devletleri’nde Mukavemet

Gerçekte, Koch ağ her zaman bir devlet merkezli operasyon olmuştur. Ağ etkin bir sonra kamu çalışanlarının tüm ama toplu pazarlık biten ederek teklifini yaptı Vali Scott Walker, seçilmiş 2011 yılında Wisconsin düşünün.

ülke genelinde, ağın çabaları ülkenin 31 Cumhuriyetçi valiler çoğunluğu seçme ve açmak veya 30 eyalet yasama Cumhuriyet hakimiyetini korumaya yardımcı. Bunlar büyük ölçüde sağcı Cumhuriyetçiler Temsilciler Meclisi’nden hakim nasıl geldi hesapları kongre ilçe şeklini kontrol ofisleri bulunmaktadır. Koch şebekenin çabaları ABD Senatosu onun tercih adayları seçmek için bu ekleyin ve ‘Kongre Cumhuriyetçiler Demokratik ellerde başkanlığında, bugünün bölünmüş hükümet varmak ve. (Demokratlar valilerin Konakları çoğunluğunu geri ve kadar- bir sonraki turunun 2020 yılında başlayan zaman eyalet meclislerinin makyajını değiştirmek yönetmek sürece, Cumhuriyetçi sağ House bekleyeni korumak için muhtemeldir.)

Reklam Sınırları

Eğer siyasi harcama düşündüğümüz zaman, ne büyük olasılıkla akla gelen özellikle cumhurbaşkanlığı seçimleri yıllarda, televizyon ve radyo havasında sel negatif reklam sonsuz bir baraj. Herhangi bir etkisi, bilgi, Charles Koch biraz büyük olasılıkla kabul etmiş Ama eğer bu reklamların etkinliğini içine araştırma yıl sınırlı gösterir.

Andrew Cockburn Harper Haziran sayısında için bildirildiği gibi:

David Broockman, Stanford’da bir siyaset bilimci göre, birden fazla çalışmalar, bu tür reklamların esasen kendiliğinden silme olduğunu göstermiştir. “Gerçekten TV insanların görüşlerine uzun süreli bir etkiye sahip olduğunu çok kanıt yoktur,” dedi bana. “Birisi Pazartesi öğleden sonra bir TV reklamı görür, onlar onlar Salı günü bir ankette oy veriyorum diyenleri değiştirmek, ancak reklamı görmeden Çarşamba günü, onların görünümü, geri Pazartesi sabahı ne tersledi etti çünkü onlar ” sadece unutmuşsunuz. “

Ne çalışır? siyasi canvassers tarafından yoğun yüz yüze konuşmaları. Bu Amerikalılar Prosperity, Kochs ‘zemin oyun çalışması için, üstünlük budur. “[T] o etkisi” Cockburn yazıyor, “herhangi bir geleneksel medya ağır bir yaklaşımla daha sonsuz daha düşük maliyetli olduğunu.”

bir kaç isim, Ohio, Pennsylvania ve Wisconsin: Bu seçim döneminde, AFP Seçici Kurul harita üzerinde bazı kilit eyaletlerde seçilmesi Kongre üyeleri yanı sıra ABD Senatosu adayların hedefiyle canvassers görevlendirecek.

Washington Post’un Matea Altın da başkanlık için, istemeden de olsa, kolu çekin olasılığı vardı Pennsylvania’da bir AFP propagandacı ile birlikte etiketli ve onlar sandık başına yaptıysanız onlar Cumhuriyetçi Senatör Pat Toomey için oy olasılığı vardı çünkü o canvassed bulundu aday Donald Trump.

propagandacı başkanlık yarışı sorulması üzerine meşgul olmaz, ama o yoktu. Koch dünyasında, “Trump” tarifsiz bir isim haline gelmiş olabilir, ama bu onun Koch zemin oyun tarafından yardım edilen değil anlamına gelmez – o inşa etmek asla rahatsız beri, Trump dünyada çok kasabadaki tek oyun güzel kendi bir kara harekatı.

o çirkin ve sık sık aşağılık konuşmalar ile medyanın ilgisini dizme ile reklam harcama kaçınılması gibi çok Trump Koch ağının seçmen-katılım aparatı aksine protestolara rağmen onun için çalışıyor olacak biliyor.

Kochs ‘büyük 30 Temmuz donör zirvesinde bir katılımcısı olarak Wall Street Journal Rebecca Ballhaus şunları söyledi: “Herkes nedeniyle başkanlık yarışı burada, ama bu konuda çok az konuşma aslında var.”

Adele M. Stan ALTERNET en kıdemli Washington editörü ve The bir köşe

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Sohbet