Nasıl sohbet edebilirim

admin     12-23-14     Sohbet     Nasıl sohbet edebilirim

Nasıl sohbet edebilirim?

Bütün odalarda diğer ziyaretçilerle sohbet edebilirsiniz.

Sohbet partnerinizin isminin üzerine tıklayın ve yazmak istediğiniz metni yazın. Daha sonra göndermek için Enter tuşuna basın.

 

Sohbet İşlevleri functions

·        Ctrl tuşuna basıp konuşmak istediğiniz ziyaretçilerin üzerine tıklayarak hepsine birden mesaj gönderebilirsniiz. Ayrıca aynı şekilde mesajın üzerine tıklayıp mesajı gönderen kişiye cevap gönderebilirsiniz.

 

·        Mevcut sohbet penceresindeki bütün sohbet ettiğiniz kullanıcıların listesi mesajlar gönderdiğiniz çubuğun altındaki açılır listede saklanmaktadır. Böylece, sohbet ettiğiniz herkese daha çabuk geri dönebilirsiniz.

·        Sohbet ettiğiniz kullanıcıların hepsine mesaj göndermek için sohbet ettiğiniz kullanıcıların bulunduğu listedeki “Hepsine gönder” seçeneğine tıklayarak toplu mesaj gönderebilirsiniz. Bu fonksiyon sadece genel bir duyuru yapılacağı zaman kullanılmalıdır. Bazı durumlarda da bu işlev kısıtlanmıştır.

·        Sağ tıklayıp “Özellikler”i seçtiğiniz zaman, oyunda olduğunuz zaman ya da boş (yani uzun sure herhangi bir etkinlik yapmadığınız) olduğunuz sürede size mesaj gönderilirse otomatik olarak yanıt verilecek mesajı seçebilirsiniz. Tipik bir otomatik cevap “Bir süre dışarıdayım, saat 19:00’da geri geleceğim. “. Olabilir.

 

·        Bir oyun oynarken, rakibinizle isminizin üzerine tıklamadan veya mesaj atarak mesajlaşabilirsiniz. Bu diyaloglar özeldir ve diğer ziyaretçiler tarafından görülemez.

·        Sohbet penceresine sağ tıklayarak bütün metni veya tek bir satırı kopyalayabilirsiniz. Ayrıca farklı bir yazı tipi veya büyüklüğü de ayarlayabilirsiniz.

·        Sohbet penceresine sağ tıklayıp “saygısızlık bildir”  tuşuna tıkladığınız zaman, sunucu da etik olmayan davranışlardan bulunan bir oyuncuyu şikayet edebilirsiniz. Bütün sohbet değiştirilmeden yöneticilere gönderilir. “Oyuncu değerlendir” sekmesi sizing bir ziyaretçiye hakkında pozitif veya negatif görüş bildirmenizi sağlar. Bu işleve, ilgili kişinin kullanıcı ismine sağ tıklayıp düzenle, Oyuncu Değerlendir seçeneğiyle ulaşabilirsiniz.

·        Böyle canınızı sıkan ziyaretçilerle konuşmamak için isimlerinin üzerien sağ fare tuşuyla tıklayıp Biçimlendir – Yoksay bölümünden onların gönderdiği iletilerin size ulaşmasını engelleyebilirsnizi. Bu blokeyi Biçimlendir bölümünden (Arkadaş listesini biçimlendir) kaldırabilirsiniz.

 

 

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Sohbet