Microsoft Yüzey Stüdyosu 300 milyon dolarlık bir iştir ve önemi var mı?

admin     01-01-17     Teknoloji     Microsoft Yüzey Stüdyosu 300 milyon dolarlık bir iştir ve önemi var mı?

Microsoft’un Surface Studio, masaüstü bilgisayarında yeni bir açıyla karşılıyor

Image: Microsoft
Digitimes’tan yeni bir rapora inanırsak, Microsoft’un yüksek fiyatlı Surface Studio, beklenenden daha iyi satış yapıyor olabilir. BT ve yüksek teknoloji tedarik zincirleri üzerine bir Çin günlük gazetesi yayınlayan Tayvanlı şirket “Microsoft, Tayvan merkezli tedarik zinciri üreticilerine göre 2017 yılının ilk çeyreğinde 30.000 adet gönderilmesini emretti” diye belirtiyor.

Orijinal tahminler, bu çeyrekte sadece 15.000 adet gönderileceğini önermişti, çünkü Surface Studio alternatif hepsi birarada PC’lerden çok daha fazla maliyetlidir. Üç modelin maliyeti 2.999 $, 3.499 $ ve 4.199 $ ‘dır.

Ortalama bir müşterinin 3400 doları harcadığını varsayarsak, 30.000 Surface Studios’un perakende değeri 100 milyon dolar olurdu. Microsoft, yılda 100.000 satabilirse, satışların 0,34 milyar dolarlık bir değeri olacaktı.

Ancak bu yine de kova bir düşüş olurdu. Haber kategorisinde “Apple, yılda 3.5-4 milyon adet hepsi birarada bir PC satıyor ve Digitimes Research’e göre Lenovo’nun arkasında dünya çapında en büyük ikinci all-in-one PC satıcısı” dedi.

Eğer öyleyse, Apple her Surface Studio için yaklaşık 40 iMac gönderiyor olabilir.

Ayrıca ne tür insanların Surface Studios’u satın aldığını bilmiyoruz. Microsoft şanslıysa, çoğunun ürünü hedefleyen yaratıcı türler olacaktır. Ancak Microsoft’un yaklaşık 114.074 personeli var – bu 30 Haziran 2016’nın resmi numarası – ve birçoğu cazip olabilir. Bazı Surface Studios, masraflarını Microsoft masraflarıyla karşılayabilir.

Ancak bu gerçekten önemli değil. Surface Studio, kitlesel pazar için değil, en üst düzey bir üründür. Microsoft ana akımları hedeflediyse, kendi ortaklarıyla rekabet edecek ve büyük olanları (HP, Dell, Lenovo, Asus, Acer vb.) Bunu istemeyeceğini düşünüyorum.

Yüze Stüdyosu kaç sattığına bakılmaksızın başka şeyler yapıyor.
Webcast: Her kuruluş için Veritabanı Aletleri
Oracle Birleşik Altyapı Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak dinleyin Dave Donatelli, Oracle Database Appliance portföyünün genişlemesini duyurdu ve Oracle’ın buluta bir geçiş yolunu nasıl sağladığını açıkladı. Kuruluşunuzun veritabanı karmaşıklığını nasıl azaltabileceğini, veritabanı yönetimini basitleştirip daha iyi bir şekilde maliyet kontrol edebileceğini keşfedin.
Oracle tarafından sağlanan videolar
İlk olarak, satış savaşlarından ziyade doğrudan imaj savaşlarında Apple’a karşı rekabet ediyor. Microsoft, Windows çalıştıran en iyi bilgisayarın bir Mac olduğunu kimsenin duymak istemiyor. Windows çalıştırmak için en iyi bilgisayarın bir Microsoft Yüzeyi olup olmadığını, insanların aslında onları satın alıp satın almadığını duymanın keyfini çıkarabilir.

Surface Studio’nun görüntü savaşlarında büyük bir zafer kazanmış olduğunu hatırlayabilirsin, çünkü Microsoft’un lansmanı sosyal medyada ve yenilikçiliği ve stili basında çok övgü uyandırdı. Bir gün sonra, Apple, cansız MacBook Pro lansmanı nedeniyle ve can sıkıcı olan masaüstü ürünlerinden bahsetmekten çok eleştirildi.

“Microsoft yeni Apple” fikri güçlü bir yazılımdır.

İkincisi, Microsoft’un araştırması, azalan bir pazarda mücadele eden bir PC endüstrisine yenilik getiriyor. Surface Pro serisi, Apple’ın iPad Pro’yu da içeren çok sayıda eleştirilere yol açtı. Yüzey Stüdyosu’nu doğrudan kimse kopyalamazsa bile, diğer PC tasarımcılarına düşünecek yeni şeyler verecektir.

Üçüncüsü, Microsoft’un Surface serisi Windows 10’u iyileştirmeye yardımcı olmalı. Yakın geçmişe kadar, Windows yazılımı, donanım tasarım problemleri konusunda ilk elden deneyim almadan geliştirildi; oysa Apple, donanım ve yazılımın yakın entegrasyonundan faydalandı. Ancak, Surface ve Windows 10’un gelecekteki gelişiminin benzer yararlar sağlayacağını umuyoruz.

Microsoft gelirleri çoğunu ortaklar aracılığıyla satarak yapar, bu nedenle iş ortaklarıyla rekabet tehlikeli bir oyundur. Ancak, bu durumda bazı yararlar var. Ve OEM’ler Microsoft’un kendilerinden ziyade Apple’ı hedeflediğini görebiliyorsa, muhtemelen bununla yaşayacaklardır.

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yorumlar (2 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Sohbet