LEZBİYEN SOHBET ODALARI

serkan balcı     07-08-18     Genel     LEZBİYEN SOHBET ODALARI

İlk başta diğer lezbiyen kadınlarla nerede tanışabileceğim hakkında hiçbir fikrim yoktu. Sonuçta, sadece sokaklarda “hey, ayrıca lezbiyen misin?” Ile sohbet etmiyorsun.

Ancak, gezimden sadece birkaç hafta sonra , şehrimin lezbiyen topluluğunun bir parçasıydım . Her lezbiyen topluluğuna ve neredeyse her eşcinsel partiye gittim.

Bu blog yazısında, şehrinizin lezbiyen sahnesine nasıl geçeceğine dair ipuçlarını hızlıca anlatacağım.

 

1. Lezbiyenler için ilk durak: İnternet

Yolculuğumdan sonra, diğer lezbiyen kadınlarla en kısa sürede tanışmak istedim. Googel sayesinde birkaç sayfayı oldukça hızlı buldum.

Sohbet alem muhtemelen internetteki lezbiyenler için en popüler platformdur. Burada anonim kalabilirim, benim gibi oldukça utangaç bir insan için mutlak bir artı. Bu da beni diğer kadınları yazmaktan korkuyor.

Bu süre zarfında çok güzel insanlarla çok güzel sohbet konuşmaları yaptım. Sadece, benden hoşlanan birçok başka lezbiyen kadının olduğunu anladım. Onlar benim gezimde yazdığım zaman beni anladılar çünkü onlar bana sıklıkla benzer deneyimler yaşattılar.

Lesarion’u bu kadar sevmemin sebebi, her şeyden öte, forumdu. Her konuda başkalarından çok sayıda katkı, ipucu ve deneyim var. Forumda saatlerce tıklayabilir ve yeni bir şeyler keşfedebilirsiniz.

Özellikle komik çıkan hikayeleri beğendim, kahkahalarla gülüyordum.

 

Sohbet alem chat siteleri

Sohbet alem, 14 ila 27 yaşlarındaki genç lezbiyen kızlar ve kadınlar için bir portaldır.

Yine, anonim olarak kalabilirsiniz, örneğin, kendinizin bir resmini yüklemeniz gerekmez.

Kullanıcılara özel bir mesaj ya da Sohbetalem de olmaları için istekte bulunabilirsiniz. Bu Facebook’ta bir arkadaşlık isteği gibidir . Ayrıca, her üyenin katılabileceği bir “çocuk lezbiyen sohbeti” vardır. Herkes sohbeti görebilir, haberleri okuyabilir ve onlarla sohbet edebilir.

Oldukça geniş forumu için tüm olası kategoriler içeren genç lezbiyenlerin böyle çok gönderilirse ve neredeyse her yazılan bir aldığı forumda vs. çıkan, sevgi ve keder, cinsellik ve ilk defa, aynı zamanda siyaset, sinema, koruyucuları olarak, önemli olan cevap.

Yeni insanları tanımanın başka bir yolu da kişidir. Burada, her üye yazabilir ve reklamlara bakabilir ve bunları devlete göre sıralayabilirsiniz.

 

Yerli Chat

İstanbul’a taşındığımda ilk Sohbet Alem ile tanıştım . Bu tamamen burada biliniyor ve neredeyse her lezbiyen Sohbetalem’de bulunabilir. İstanbul’dan farklı olarak, Sohbetalem saf bir arkadaşlık sitesidir. Örneğin, bir forum yok, ancak kolayca yeni insanlar bulabileceğiniz “Chat” gibi fonksiyonlar var.

Site sadece lezbiyenler için yapılmamıştır. Kaydettiğinizde, “queer, lezbiyen, panseksüel, heteroseksüel” vb . Cinsel yönelimlerinizi ve “transseksüel, kadın, cinsiyet sıvısı” ve daha fazlası gibi cinsiyet kimliğinizi belirtebilirsiniz .

Utangaç bir tip değilseniz ve tarihleri arıyorsanız Sohbetalem idealdir . Özellikle başkalarını daha iyi tanımanıza yardımcı olan sayısız soruyu yanıtlamayı çok beğendim. Site, İSTANBUL’dan çok daha modern ve net bir şekilde düzenlenmiştir.

 

Facebook

Facebook da gitmek için iyi bir yer olabilir. Bireysel şehirler, bölgeler ve Almanya’da lezbiyen kadınlarla tanışabileceğiniz sayısız lezbiyen grubu var. Lezbiyen kadınların birçok lezbiyen konu hakkında konuştukları, soru sordukları ve sosyalleştikleri Sohbetalem Facebook Topluluğumuza gelin .

Facebook hakkında çok farklı görüşler var, ancak birbirimizi tanımak ve tanımak için sadece rakipsiz.

Ancak, arkadaşlarınızdan herhangi birinin herhangi bir şeyi beğenip beğenmediğinizi veya herkese açık bir gruba katılıp katılmadığını da görebilmeniz gerekir. Yani arkadaş listenizin çoğunda zaten varsa Facebook kullanmalısınız.

 

Biraz utangaç ya da çok küçük bir kasabada yaşıyorsanız, internet sadece harika. İletişim kurmak süper kolay, anonim ve zorunluluk olmadan.

Benim için bölgemde birçok başka lezbiyen olduğunu görmek güzeldi ve bu gezegendeki tek kişi ben değilim. Diğerleri tarafından yapılan sohbet ve sohbet, “Gerçek Hayat” da diğer lezbiyen kadınları tanımam için beni cesaretlendirdi.

Ancak, internette daima kara koyun var. Elbette, bu yeni bir şey değil. Lesarion, birçok kişi tarafından bir arkadaşlık platformu olarak kullanılır. Bu nedenle, her zaman yeni arkadaşlıklar arıyorsanız, sadece herkes heyecanlanır. Birkaç kez kadınlar, kendileriyle arkadaşlıktan daha fazlasını istemediğimi itiraf ettiğimde çok sinirlendi. Şey, bok olur.

 

2. Gerçek hayatta lezbiyen kadınları tanımak

Adım 2, kafemde bir kafede sohbet etmek için ayda bir buluşan lezbiyen gruba gitmekti. İlk buluşmadan önce gerçekten gergindim. Bir gruba katılmak ve herkesin birbirini çoktan tanıdığı zaman “yeni” olmak her zaman bir saçmalıktır.

Ama endişelerim tamamen asılsızdı. Hayatımda bir grup tarafından nadiren çok sıcak ve sevgiye kapıldım. En başından beri, kendimden biri olduğumu, anladığım ve kayıtsız şartsız aidiyet hissettiğimi hissettim.

Evet, bu lezbiyen sahnenin güzelliği. Hepimizinki kadar farklı, hepimiz aynı noktadayız – biz kadınları seven kadınlarız.

Size bunun maalesef hala toplumumuzda “farklı” veya hatta “anormal” olarak algılandığını söylemek zorunda değilim. Ama bu “farklı” varlık bizi birbirine yaklaştırıyor. Ve diğer lezbiyenlerle tanışman çok kolay.

Parti arkadaşlarının bu şekilde gelişip gelişmediği, derin dostluklar geliştirdiği ya da rüyadaki kadınını bile bilmesi – her şey olabilir. Ama sadece yeni bir şey denemenin üstesinden gelirsen, yeni insanlarla tanışırsın.

 

3. Ama eğer şehrinizde hiç sahne yoksa?

Aslında 200 kişilik bir nüfusu ve iki kat daha fazla ineği olan küçük bir köydenim. Hiçbir şeyin olmadığı açık, lezbiyen ya da değil.

Bir sonraki “büyük” şehirler de küçük kasabalar ve Münih bir saatten fazla uzaklıktadır. Gerçekten çok şanslı olmadıkça, diğer lezbiyenlerle tanışmak pek de kolay değil. Ama bu aynı zamanda Berlin’e taşınmamın birçok nedenlerinden biri.

Yine de, hemen hemen her küçük şehirde başka lezbiyenler var, onları bulmak zorundasınız!

 

Arama fonksiyonunda Lesarion’a bakın

Orada sadece birkaç kişi bulsanız bile, bölgenizden daha fazla lezbiyen tanıdıklarının olasılığı oldukça büyüktür.

Lezbiyenler her zaman bulunabilir. Sihirli bir şekilde giyiniriz. Ya da Vietnam’daki en küçük köyde bile şans eseri, diğer lezbiyen kadınlarla tanışmam nasıl olur? Ya da aniden Bali’deki bir Gaybar’a inin? Kesinlikle.

 

Bölgenizdeki lezbiyenler için bir şey yoksa, o zaman zamanı!

Bulduğunuz insanları yakalayın ve kendi lezbiyen sahnesini oluşturmaya başlayın. Bu Facebook ya da Lesarion’da bir grup ya da ayda bir kez açık bir toplantıya ne dersiniz?

Kesinlikle bir grup bulmaktan ve yeni insanlarla tanışmaktan memnun olan birçok başka lezbiyen var.

 

Şehrindeki lezbiyen sahnenin etrafında nasıl bir yol buldun? Lezbiyen kadınları tanımak için önerileriniz nelerdir? Yorum yaz!

 

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


İNTERNET HİZMETLERİ