Lenovo, Windows 10 Signature Edition, Intel Optane depolama teknolojisi ile ThinkPad dizüstü bilgisayarlarını güncelleştiriyor

admin     01-01-17     Teknoloji     Lenovo, Windows 10 Signature Edition, Intel Optane depolama teknolojisi ile ThinkPad dizüstü bilgisayarlarını güncelleştiriyor

Lenovo ThinkPad Yoga 370
Lenovo, yıllık elektronik ticaret fuarından birkaç gün önce en yeni ThinkPad güncellemeleri hakkında bilgi yayınlayarak silahı CES’e attı. PC üreticisi Yoga Kitabın Create Pad hibrid giriş aygıtı kadar radikal bir şey eklemese de, amiral gemisi dizüstü bilgisayarları en yeni bilgisayar teknolojilerinin yanı sıra bazı diğer iyileştirmeleri de alacak.

 

Robot teknolojisinin geleceği: 2017 ve sonrası için 10 öngörü
Beyaz Saray AI raporunda işçiler için “agresif” politikalar öngörülüyor
Arka kapılardaki şifreleme, milletvekillerine göre, ABD’nin ulusal çıkarlarına aykırı
DIY-IT: 2016 yılının en iyi 10 nasıl yapılır makalesi
Seçin ThinkPads, Intel’in Optane depolama teknolojisini içeren ilk bilgisayar olacak ve haberin mevcut SSD teknolojisinden birkaç kat daha hızlı olduğu bildirildi. Kötü haber? Bu dizüstü bilgisayarlar sadece Optane disklerinin 16 GB’lık sürümlerine sahip olacaklar, bu nedenle geleneksel sabit disklerle birlikte kullanılacak. 2017’de daha yeni opt-olmayan ThinkPad’lerden daha sonra sürücüler kesinleşecektir.

Lenovo, en yeni Core işlemcileri olan yeni ThinkPad’leri satan işlemcileri için Intel’i daha da eğiliyor. Yedinci nesil “Kaby Lake” CPU’lar. Ayrıca, PC üreticilerinin USB-C bandonagonunda zıplayıp Thunderbolt 3 bağlantısını destekleme eğilimine devam ediyor. Yeni ThinkPad T470 ve T570, parmak izi okuyucularını tamamlamak için yüz tanıma yapabilen Windows Merhaba kameralarla donatılmış olacak. (Kardeş sitemiz olan CNET’de tüm yeni modellerin bir özetini görün.)

ThinkPad’in dokunmatik yüzeyi, dokunmatik yüzey hareketlerini girmek konusunda daha hassas kontrol sağlamanız gereken Microsoft’un Precision Dokunmatik Yüzey sürücüleri için yeni destek sayesinde yazılım yoluyla bir güncelleştirme alıyor. Microsoft ayrıca 2017 ThinkPad’ler için Windows 10 Signature Edition tedarik edecek; Lenovo’nun kusurlu bloatware’lerini sistemlerine yüklemesiyle ilgili sıkıntılar göz önüne alındığında, Windows 10’un bu “temiz” versiyonu, potansiyel alıcılara biraz daha huzur vermelidir.

Yeni ThinkPad’lerdeki en dikkat çekici değişiklik yüzeyde görünecektir. İkonik siyah şasesine ek olarak, seçkin Lenovo dizüstü bilgisayarları nihayetinde gümüş renginde bir yüzeyde sunulacak. Sonsuz siyah ThinkPads’ten (ve aşırı çalışan ebeveynlerinden) hoşlanmayacak genç alıcılara selam geliyor mu?

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Sohbet