iPhone 6 klon savaşları devam ediyor!

admin     12-03-14     Teknoloji     iPhone 6 klon savaşları devam ediyor!

Apple geçtiğimiz Eylül ayında yeni nesil iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ı tanıttı ve hemen ardından satışa başladı. Tüm dünyada satış rekorları kıran iPhone 6 ve iPhone 6 Plus bu popüleritesinin sonucunda kopyalanmaya başladı bile. Çinli firmaların son dönemdeki yükselişinden sürtekli bahsetmekteyiz fakat bazı firmalar kendi tasarımlarını yapmak ve geliştirmek yerine “en iyi yapılanı” taklit etme yoluna gidiyorlar.

Bu firmaların başında ise Çinli Digione geliyor. Yeni geliştirdiği 100+ markası altında farklı telefonlar üzerinde çalışan Digione’nın hem telefonu hemde satış yaptığı sitesiyle Apple’dan oldukça etkilendiğini görmekteyiz. Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

Apple’ın firmaya yolladığı “iyi niyet” mektubuna karşın; firma Çin Devlet Fikri Mülkiyet Ofisi’nin Temmuz ayında kendilerine verdiği patent mektubunu yollayarak bir nevi “yola devam” mesajı verdi. Bu belgelerin gerçekliği ve Çinli firmanın tutumu tartışılırken Apple’ın bu duruma karşı nasıl bir yaptırım uygulayacağını oldukça merak ediyoruz.

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Sohbet