İNTERNET ÇAĞINDA SEKS

serkan balcı     09-11-19     Genel     İNTERNET ÇAĞINDA SEKS

İnternette cinsiyeti temsil eden engin karanlık ormanlarda araştırma yapmak , her türlü materyale sahip oldukları için kolay bir şey değildir, bu yüzden sıradanlığa veya önemsizliğe düşmek çok kolaydır.

Önce ilk şeyler, başlangıçta en meşhur SKYPE ve Facebook de dahil olmak üzere sohbet, şimdi zor zamanlarda düştü ve terk edildi, ancak çeşitli odaları ile kullanıcıya diğer insanlarla tanışma, flört etme, gizlemelerini sağlama fırsatı verdi. kimlik veya “dolaba çıkan” aksine.

Ancak son yıllarda sosyal ağların ortaya çıkışı, aynı şehirden veya dünyadaki insanlarla tanışma fırsatı vererek yeni bir hayat kazandırdı, sadece rastgele bir web araması yaparak, tabii ki yanlış veya yinelenen profillerin çoğaldığı gibi Bir sosyal ağda bir profil oluşturmak için sadece bir e-posta olması gerekir.

Tabii ki, biz belli Internet Üzerinden Sohbet oyun içeremez aralarında “kanonik” Facebook en iyi bilinen sosyal ağlar, ek olarak, son zamanlarda sosyal ağlar ve sosyal paylaşım sitelerinin üstel çarpma, hem olmuştur partner olarak için taahhüt olmadan seks bir romantizm aşamaları anlamıyla ters,: Eğer seks yapmadan önce ve sonra daha fazla bilgi edinmek ve alacak istiyorsanız etmek seks yapmış kişiyi tanımıyorum. Ya da belki değil: keyifli bir seks gecesinden sonra, herkes kendi yoluna gider.

“HookUp” ya da Portekizce “hadi kalalım”, “vur ve koş” seks deneyimlerinin sayısını artırır ya da bu durumda “siktir git ve koş” demek daha iyi olur, sadece bir gecenin tadını çıkarmak için birisiyle yatarsınız birbirlerine karşı bir tür bağlılık duyma zorunluluğu hissetmeden seks.

En cesur erosnautlar için (son zamanlardaki para cezası terimi), yakın zamanda Facebook hesabına kaydolduğun ve kim olduğunu söyleyebileceğin bir “Arkadaşınla Bang” Uygulaması doğdu. sosyal ağ arkadaşlarınız arasında seks yapmak istersiniz. Faiz karşılıklı ise, App bir tarih birleştirmek için izin verir.

Bu arada, kesinlikle iş ve iş dünyasına odaklanma eğilimine karşı, profesyonel profillerin ve irtibatların en ünlü sosyal ağı Linkedin, çağrı yapan kızların ve yetişkinlerin faaliyetlerinin profilini dışladı. Platformun kullanımında, ikamet edilen ülkede yasal olsalar bile bu tür faaliyetlerin kabul edilmeyeceği açıkça belirtilmiştir.

En deneyimsiz olanlar için, tuzak hemen köşede, Twitter, Facebook ve diğer büyük sosyal ağların sahte profilleri, genç kadınlara cep telefonlarını şarj ederek sıcak görüntüler ve videolar sunmaya hazır olduklarını gösteriyor. Aslında, fazladan para kazanmak isteyen ev hanımları veya öğrenciler, kalan durumlarda, özellikle saf parayı bozmak için oluşturulmuş sahte profillerdir ve birkaç gün içinde derhal sosyal ağdan silineceklerdir.

Ayrıca etmek ortakları ağları son yıllarda Facebook gibi daha genel, ortakları karşılamak için belirli tanışma siteleri ve sosyal ağlar giderek daha popüler hale gelir. Ciddi bir ilişki için bir kız arkadaşı aramak için adanmış web siteleri var, diğerleri sıradan seks yapmak isteyenler için, diğerleri ise evlilik dışı bir macerayla çite atlamak isteyenler için.

Sonunda, mastürbasyonu sevenler için porno videoları ve resimleri izleyebilecekleri veya indirebilecekleri popüler siteler var, çünkü Woody Allen’ın bir filminde dediği gibi “mastürbasyon sevdiğin biriyle seks yapıyor.”

Ancak, saf eğlencenin ötesinde, “çevrimiçi seks” veya “sanal seks” dediği gibi, gerçek bir hastalık haline gelebilir. “Cinsel dürtüsellik” veya “SohbetAlem” olarak da adlandırılan cinsel bağımlılık veya cinsel bağımlılık, henüz resmi nozografik sistemler tarafından tam olarak tanınmamış ancak Internet’in yaygın kullanımı göz önüne alındığında, psikiyatriye artan ilgi duyduğu bir olgudur. Amerikan Psikiyatri Birliği, şu anda onu, hiperseksüellik (hiperseksüel bozukluk) için ses bozukluğu altında DSM5 olan Zihinsel Bozuklukların Teşhis ve İstatistik El Kitabının beşinci baskısına eklemeyi düşünüyor.

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


İNTERNET HİZMETLERİ