İnegöllüleri ALLAH KORUDU

serkan balcı     01-02-15     Haberler     İnegöllüleri ALLAH KORUDU

İnegöllüleri ALLAH KORUDU

Sebze meyve, konfeksiyon ve oto pazarının kurulduğu İnegöl Merkez Pazar Yeri’nin çatısı, yoğun kar yağışı sonucu oluşan ağırlığa dayanamayarak çöktü. Bir kişinin yaralandığı olay sonrası tek teselli, çökmenin pazarın kurulduğu bir günde yaşanmaması…

 2 Ocak 2015 Cuma – 10:55
Resmi bütmek için üzerini tıklayın…

Sebze meyve, konfeksiyon ve oto pazarının kurulduğu İnegöl Merkez Pazar Yeri’nin çatısı, önceki akşam yoğun kar yağışı sonucu oluşan ağırlığa dayanamayarak çöktü.

1 KİŞİ HAFİF YARALANDI

Olay esnasında pazaryeri içerisinde bulunan pazarcı esnafı vatandaşlar kendilerini son anda alanın dışına atarak kurtuldular. Meydana gelen olayda çökme esnasında Pazar alanı içerisinde bulunan 51 yaşındaki Sezai Terzioğlu, vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı. Yaralı esnaf ihbar üzerine olay yerine gelen 112 Acil Servis Ambulansı’nda görevli sağlık ekiplerinin ilk müdahalelerinin ardından İnegöl Devlet Hastanesi Acil Servis bölümüne kaldırılarak tedavi altına alındı.

KORKULAN OLMADI

Yaşanan olayın ardından bölgeye sevk edilen Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri ve sağlık ekipleri Pazar yeri içerisinde oluşan enkazda yaptıkları arama sonucunda herhangi bir şahsa rastlamadılar.

“BELEDİYEYE DAVA AÇACAĞIZ”

Olayın sabahında ise oluşan zarar tam anlamıyla görülmeye başlandı. Perşembe pazarı için olay öncesinde alana tezgâhlarını kuran pazarcı esnafı, günün ilk ışıklarıyla çöken çatının altında kalan mallarını kurtarmak için yoğun çaba sarf ettiler. Bölgeye girmek isteyen vatandaşlara Emniyet ekipleri karşı çıktılar. Alınan geniş güvenlik önlemleri sonrası pazar alanı boşaltılarak kapıları kapatıldı. Yaşananlar esnasında bölgede mallarını kurtarmaya çalışan bazı pazarcı esnafı vatandaşlar; yer kiralarını ödemedikleri takdirde Belediye ekipleri tarafından hiç zaman kaybedilmeden kırmızı kurdele çekilerek kendilerinin içeri alınmadığını belirterek; “Bu zamana kadar sustuk da ne oldu? Perişan haldeyiz. Belediye’yi dava edeceğiz” diye sitem ederken bazı vatandaşlar ise Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın adını sayıklayarak tepki gösterdiler.

PAZARLAR KURULMAYACAK

Oluşturulan komisyon tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda yaşanan felaketin hasar tespitinin yapılacağı, Cuma pazarının yanı sıra Cumartesi günü kurulacak olan oto pazarının da kurulamayacağı ifade edildi.

Sebze, meyve, konfeksiyon, oto, pazarının, kurulduğu, İnegöl, Merkez, Pazar, Yer,

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?