İnegöllü İş adamlarından Kenya’ya ziyaret

serkan balcı     01-02-15     Haberler     İnegöllü İş adamlarından Kenya’ya ziyaret

İnegöllü İş adamlarından Kenya’ya ziyaret

Kenya Türk İşadamları Derneği (Tradı With Kenya) davetlisi olarak Kenya’ya giden İnegöllü İş adamları, burada bir dizi ziyarette ve incelemelerde bulundu.

02 Nisan 2015 cuma- 13:42
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın…

Dilay Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Azmettin Gündüz, Kaynakçılar İnşaat firma sahibi Mustafa Kaynakçı, Bayraktar İnşaat firması sahibi Hüseyin Bayrak, Akansu sunta firması sahibi Mehmet Akansu, Seyran Koltuk firma sahibi Mahmut Yaren ve İNSİAD Genel Sekreteri Ahmet Sabankaya’dan oluşan İşadamı heyeti, Kenya’nın başkenti Nairobi ve Mombasa şehirlerinde İş görüşmeleri yaptı.

 

Türkiye’den gelen İş adamlarını Kenya da görmekten son derece memnun olduklarını ifade eden Kenya Türk İş adamları Derneği Genel Sekreteri Ahmet Ökmen, “Mobilya ve İnşaat malzemeleri bakımından Kenya Türk İş adamlarımız için iyi Pazar olduğunu söyleyebilirim, çünkü Kenya, üretimi olmayan dolayısıyla ihtiyaçlarının büyük bölümünü ithal eden bir ülkedir” dedi.

 

Kenya’da bulunmaktan dolayı memnun olduklarını söyleyen işadamı Azmettin Gündüz ise, “Kenya; tarihi, turistik güzellikleri olan ve safarileriyle ünlü bir ülke bunlara ilave olarak ekonomik yönden de atılım kaydetmektedir. Türk İş adamlarımızın Kenya’ya gelip yatırım için araştırma yapmalarını tavsiye ediyorum” diye konuştu.

Düzenlenen safariye de katılan işadamı heyeti, daha sonra Kenya’da yayın yapan Ebru TV ile bazı Türk okullarını ziyaret etti.

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?