Hugo Barra, Facebook’un Oculus VR ekibine liderlik edecek

admin     01-31-17     Genel     Hugo Barra, Facebook’un Oculus VR ekibine liderlik edecek

Hugo Barra, Facebook’un Oculus VR ekibine liderlik edecek
Hugo Barra Facebook tarafından işe alındı

 

Birkaç gün önce size Hugo Barra’nın Xiaomi’den ayrılıp evine ve arkadaşlarına daha yakın olması için Silikon Vadisine eve döneceğini söyledik.

Ancak bu Barra’nın teknoloji dünyasıyla bağlarını keseceği anlamına gelmiyor. Uzun bir atış değil. Sonuçta hâlâ bir işe ihtiyacı var, değil mi? Öyle görünüyor ki, Mark Zuckerberg sadece Hugo Barra’nın Facebook’ta Oculus VR’nin başında olacağını açıkladı.

Zuckerberg’in görevi de Barra’nın hâlâ Çin’de olmasından ötürü onun vereceği en iyi şey olduğunu kabul ettiği bir VR selfie’yi içeriyor.

Oculus Facebook “Hugo, sanal ve güçlendirilmiş realitenin bir sonraki en büyük bilgi işlem platformu olacağına olan inancımı paylaşıyor. Tamamen yeni şeyler yaşatmamıza ve eskisinden daha yaratıcı olmamıza olanak tanıyorlar. ”

Barra, Google’ın ürün sözcüsü olarak, yeni Google ürünleri / hizmetleri sunmak için çeşitli Google I / O anahtar notları sırasında sahne alarak önce dikkatleri üzerine çekti. 2013 yılında, Çin’de gelecek olan akıllı telefon üreticisi Xiaomi’ye katılmak üzere Google’da üst düzey görevinden ayrıldığını duyurmasının ardından büyük başlıklar oluşturdu.

Google’da Hugo Barra Uluslararası Başkan Yardımcısı rolünde, değerli uzmanlığını sunarken şirketin global varlığını genişletmesine yardımcı oldu. Ancak bugüne kadar Xiaomi, son derece rekabetçi görülen ABD pazarında henüz bir ilke imza atmadı. Şirket ilk kez Las Vegas’ta CES 2017’ye inse bile, hiçbir akıllı telefon resmi olarak piyasaya sürülmedi. Xiaomi, MI MIX paketinin beyaz bir sürümünü duyurarak memnun kaldı.

XiaomiBarra’daki Hugo Barra, “yeni bir maceraya başlamadan” önce “çok fazla zaman ayırdı” diyerek Xiaomi’ye sunduğu fırsat için şükranlarını dile getirdi. Görünüşe göre, Facebook’un Barra’nın geniş açık kollarla geri gelmesini beklediğini bildiğimiz için, gerçekte durum böyle olmayacak gibi görünüyor.
İşletmeler için Google ÇeviriÇevirmen Araç SetiWeb Sitesi ÇevirmeniGlobal Pazar Fırsatları Aracı
Google Çeviri HakkındaToplulukMobilGoogle HakkındaGizlilik ve Şa

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Sohbet