En İyi Sohbet Odası Görgü Kuralları

admin     09-08-19     Chat, Sohbet, Sohbet Odaları     En İyi Sohbet Odası Görgü Kuralları

Doğru sohbet odası görgü kuralları çok büyük bir fark yaratıyor. Biriyle sözlü iletişim kurduğunuzda, beden dilinizi, ses tonunuzu ve diğer sözsüz iletişimi okuyabilirler. Bir sohbet odasında sadece kelimeler var. Bu yüzden, uygun sohbet odası davranışları fark yaratır. 

Bir sohbet odasında nasıl davranılacağını bilmek önemlidir. İşleri yanlış yapmak, istemeden de olsa, insanların, amaçladığınızdan farklı bir şey demek istediğini düşünmesini sağlayabilir. Uzmanlar, tüm iletişimin% 70’inin sözsüz olduğunu söylüyor . Yani, bir sohbet odası ortamında, sizin düşündüğünüzden daha azıyla çalışıyorsunuz. 

Sohbet odalarındaki insanlara saldırmayın . Farklı görüşlere sahip insanlarla karşılaşacaksınız. Seni rahatsız edecek şeyler söyleyecekler. Daha iyi bir insan olun ve kibar ve ücretsiz olan bir konuşma kullanın. Kibar olmak için zaman harcıyorsanız, insanların size kaba davranması gerçekten zor. 

Sohbet odaları için başka önemli bir kural var. Aslında, kural çevrimiçi herhangi bir şey için geçerlidir (e-posta, web siteleri, sohbet odaları, vb.). Her şeyi büyük harflerle yazmayın . Sanal dünyada, insanlar tüm büyük harfleri bağırmakla eşitler. Yani, güzel bir şey söyleseniz bile, her şey yolunda giderse, insanlar onu yanlış anlayacaktır. 

Göndermeden önce yazdıklarınızı okumak önemlidir . Diğer kişinin bunu başka bir yoldan alıp alamayacağını kendinize sormak isteyebilirsiniz. Bu, insanları rahatsız etmekten kaçınmaya yardımcı olacaktır. 

Bir diğer iyi sohbet odası görgü kuralları ipucu ve cinsel terimleri konuşmaların dışında tutmaktır . Birçok insan sohbet odalarını insanlarla tanışmanın bir yolu olarak kullanır. Bildiğiniz gibi eminim ki, bu insanların bazıları, olmadıkları gibi davranan çocuklar. Olumlu olan hiçbir şey saygısız bir dil kullanmaktan kaynaklanmamaktadır . 

Sosyal olarak tabu olan konulardan kaçınmaya çalışın . Bu, din, politika, seks veya bu çizgilerdeki herhangi bir şey gibi şeyleri içerir. Dini ya da politik bir sohbet odasındaysanız, bunun için kurallar kesinlikle farklı. Yine de sağduyu kullanın ve gayet güzel olmalısınız. 

Bir sohbet odasında bile, altın kuralı kullanın. Yapmak ya da başkalarına, size söyleyeceğiniz ya da söyleyeceğiniz şeyleri söyleyin. Sohbet odanızın deneyimlerini daha olumlu ve canlandırıcı tutacak.

Umarım sohbet odası görgü kuralları için bu en iyi uygulamalar konuşmaları etkili, eğlenceli ve ödüllendirici tutar.

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Sohbet