Dinlemenin Uzun Vadeli Olduğu İçin Kurbandan Nasıl Kurşun geçirmezsiniz?

serkan balcı     01-07-17     Magazin     Dinlemenin Uzun Vadeli Olduğu İçin Kurbandan Nasıl Kurşun geçirmezsiniz?

Uzun vadeli bir ilişkiniz varsa – veya sadece ciddi bir ilişki varsa – ve işler iyi gidiyorsa muhtemelen her zaman böyle olmasını istersiniz. Aslında, uzun zamandan beri biriyle birlikte olduysanız, aramız yanlış giderse ne olacağını hayal etmek zor olabilir. Bu şeyler hakkında endişe etmek ve ilişkinizi nasıl güçlü tutabileceğinizi merak etmek alışılmadık bir şey değil.

“Zen psikoterapist ve nörom pazarlama stratejisti Michele Paiva,” Zeki psikoterapiyle uyumlu akıllı insanlar sıkıntı çekmiyor, meraklanıyor “diyebileceklerini söyleyen annem, şu sözleri söylüyor:” Korkunç “diyor. “Bir Budist zihin meraklı bir zihindir.” Dolayısıyla, ilişkiniz hakkında ne sevdiğinizi, ilişkinizin körlüğünü neyin yarattığını ve bunu gelecek için korumanın en iyi yolunu düşünmeye başlamanız gerekir. En iyi hücum iyi bir savunma olduğundan, ilişkinizdeki sorunlar başlamadan önce, ilişkinizin onlarla başa çıkabilecek kadar güçlü olduğundan emin olabilirsiniz. Cehennem, bazı problemlerin gelmesini önleyebilir.

Gerçek şu ki, hiçbir zaman garanti yok. Ancak ilişkinizi daha güçlü hale getirmek için atmanız gereken adımlar var. Yolunuza gelen her şeyi halledebilecek kadar güçlüdür. İlişki kurşun geçirmenin yedi yolu vardır, çünkü gönülsüzlük bir ilişki katildir:

1. Budda Nip Sıkışması

Sıkıntı ve sevecenlik, bu korkunç atalet özelliğine sahiptir, bu da bir kez vurulduğunda onlara uzun süre sıkışmak demektir. Böylece can sıkıntısı ilk işaretleri, harekete geçin. Yaşam koçu Kali Rogers Kali Rogers, “Birlikte plan yap” dedi. “İnsanlar, meydan okumak ve ödüllendirilmek için işlerinde promosyonlara ihtiyaç duydukları için, çiftler bir adaleli adrenalin acele etmesini bir ilişki içerisinde hissetmelidirler.” Bir şeyler planlayın, yeni şeyler deneyin, sizin için ne işe yarıyorsa çaba gösterin.

2. İletişim Oyununuzu Güçlü Tutun
Ve sadece dürüst olmakla kalmıyor, bu açıkça önemli olsa da, aktif dinleme ile ilgilidir. Aktif dinleyiciler olan çiftler, uzun vadede daha iyi olur. New York merkezli çift terapisti Janet Zinn, “Eşinin bakış açısını ya da nereden geldiğini anlamaksızın savunmasız kalmak yerine, eşlerinin söylediklerini dinliyorlar” diye belirtiyor. Eşiniz gerçekten dinlemediğinizi hissettiğinde, kızgınlık ve mesafe oluşabilir.

3. Tabana dokunun
Birbirinizi o kadar iyi tanıdığınızı varsayabilirsiniz, işlerin ne zaman iyi ya da olumsuz olduğunu söyleyebilirsiniz. Bundan emin olma Temona dokunmak çok önemlidir. Elbette, genel olarak sizinle olan ilişkiniz hakkında, aynı zamanda gün boyu da geçerlidir. İlişki antrenörü ve terapist Anita Chlipala, “Destek, konuşma, ilgi, oyun, doğrulama, bağlanma hissi ya da sevgi için olsun, çiftler günün her saatinde birbirlerinin dikkatini çekmeye çalışıyor” diyor Bustle, “Bu anların her biri, Ortağınıza bağlanın.Bir kişi onlara cevap veren birisini aramalı ya da dikkatini çekmeye çalıştıklarında en azından bunları onaylamalıdır çünkü duygusal gereksinimlerini karşılamış olduklarını ya da en azından denemeye çalıştığını gösterir. ”

4. Bağımsız Kalın
Yalnızca ayrı hobileri, ilgisi ve yaşamları için zamana ihtiyacınız var mı, sadece sizin için zaman ayırmayı unutma. Healing Arts New York’ta bireyler ve çiftler için dönüşümcü koçluk hizmeti sunan klinik hipnoterapist, yazar ve eğitimci Rachel Astarte, “Kendimiz için zaman ayırmak bencil gibi davranıp kurtarmamız gibi görünebilir” diyor Bustle.

“Gerçekte, kısa süreli yalnızlık ruh pillerimizi yeniden şarj eder ve ortaklarımıza ve ilişkiye kendimizi daha da fazla vermemize izin verir.” Yalnız olmak, sizi daha güçlü bir ilişki haline getirir, zayıf bir ilişkiyi sağlar.

5. Arkadaş ve Aileyle Zaman İçinde Geçin

Arkadaşlarınıza ve ailenizle vakit geçirmek sadece eğlenceli değil, besleyici. Aslında, özellikle düz bir kadınsanız, sevgililerinizle vakit geçiriyorsanız, size sadece ilişkinizde bulamadığınız bir şey verir. Envision Wellness’ten ruhsatlı psikolog Erika Martinez, “Toplumsal bir şey – kültürümüzün sürdürdüğü toplumsal cinsiyet rolü”, Bustle’a anlatıyor. “Çoğu zaman kadınlara vermeleri ve yetiştirmeleri öğretilir Önceki nesillerin altta yatan ve konuşulmayan bu kavramı, kocanızı ve ailenizi kendi kendine bakım yaparsanız kısalttığınızı söylüyorum ama bu fikir değişiyor. Kendileri için bunu yaparsa daha iyi anneler, eşler, çalışanlar, vb. Olurlar. ”

6. Zamanın Miktarından Fazla Kalite Zamanı
Özellikle uzun süre birlikte olduysanız, ilişki bölgesinden suçlu olabilirsiniz. İster telefon görüşmesi yapmak için eşinizi görmezden gelmek ya da sadece bir araya gelmek yerine bir araya getirmek, ‘uyuşturucu kullanıyor’ bir sorun olabilir. Eşinizle sessiz ve rahat olabilseniz de çok kaliteli vakit geçirmeniz gerekir. Gece vakti, ortak etkinlikleriniz ve gerçekten beraber vakit geçirdiğinizden emin olun.

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yorumlar (2 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?