Depresyona yardımcı olmak için bir sohbet odasına katılın

admin     05-24-20     Chat, Sohbet, Sohbet Odaları     Depresyona yardımcı olmak için bir sohbet odasına katılın

Depresyonu desteklemek için güvenli bir yer sağlar

Depresyon sohbet odası, depresyonda olan ve neler yaşadığınızı anlayan biriyle konuşmanıza yardımcı olabilir. Kendinizi ifade etmek ve depresyonda olanlardan destek almak için güvenli bir yer bulacaksınız.

İntihar düşünceniz veya zararınız varsa

Bununla birlikte, intihar ettiyseniz ve kendinizi yaralama tehlikesi ile karşı karşıyaysanız, kriz olmayan bir sohbet odasına girmeden doktorunuzdan, terapistinizden veya intihar hattınızdan yardım isteyebilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri’nde 1-800-273-8255 veya 911’i arayın. Artık bir kriz sırasında 838255’i, bir intiharı önleme danışmanını veya yazılı metni arayabilirsiniz. Bu ilişki gaziler için de uygundur (1’e basın) ve karşılaştığınız konularda eğitilmiş danışmanlara bağlanacaksınız.

Depresyon Sohbet Odaları

Bu kuruluşlar orta düzey sohbet odaları sağlar. Bu odalar depresyonun profesyonel tedavisinin yerini tutmaz, ancak toplumu destekleyici olarak düşünebilirsiniz.

  • Depresyon Sohbet Odaları – Sohbetalem.com.tr insanları depresyon ve anksiyete ile ilgili konulara bağlamayı amaçlamaktadır. Bipolar bozukluk ve yeme bozuklukları gibi benzer veya ilişkili sağlık sorunları olan insanlar da kabul edilir. Web sitesi bağımsız, kar amacı gütmeyen ve ücretsizdir.
  • Depresyon Holiness, benzer düşüncelere sahip diğer insanların depresyonu olan kişilerin desteğini almak için güvenli ve denetlenen bir platform sağlamak amacıyla oluşturulmuş, kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. Depresyon, Kutsal Kitap salonlarına katılmak için üyelik gerektirir, ancak katılım tamamen ücretsizdir. Belirli zamanlarda konuşulan konuşmaları sunarlar. Destek grubunun tüm üyeler için güvenli ve rahat bir yerde olması ve sohbet odasında belirli kurallara uyulması gerektiğini unutmayın. Depresyon Kutsallığı, depresyondan muzdarip insanlar gibi gönüllüler tarafından geliştirilmiştir. Onlara dilediğin saygı ve özenle kutsa ve tedavi et.
  • Depresyon Anlama : Bu site her zaman açık bir depresyon sohbet odası sunar. Rahat, destekleyici, resmi olmayan bir atmosfere sahip olmak istiyorlar.

Sohbet Odalarının Yararları ve Riskleri

Denetimli sohbet odası, açık sosyal medya platformlarına kıyasla kendinizi ifade etmek için güvenli bir yer sunar. Ancak bunlar genellikle profesyoneller tarafından yapılmaz.

Moderatörler veya toplantı sahipleri kurallara uymaya çalışacaktır, ancak her zaman küfürlü davranışları önlemede etkili olabilirler. Bu duruma yardımcı olmak için profesyonel bir vizyonun yerini alamazlar. Bazı sohbet odalarının tasarımı ve kullanılabilirliği diğerlerinden daha iyi olabilir.

Bölgenizde depresyon için çevrimiçi müdahaleler veya tedaviler sunan herhangi bir sağlık kuruluşu olup olmadığını öğrenmek istiyorsunuz. Sizi depresyon için tedavi eden bir doktorunuz veya terapistiniz varsa, çevrimiçi bir ilişki için seçeneklerinizi sorun.

Bir kelimeyle

Deneyimleriniz yoluyla başkalarıyla bağlantı kurmak olumlu bir adım olabilir. Depresyon, kaygıya ve kayıp düşmanın sabit bir kısmına neden olan duygusal bir bozukluktur. Depresyon uzun süreli tedavi gerektirebilir, ancak depresyonu olan insanların çoğu ilaç, konuşma terapisi veya her ikisiyle daha iyi hissederler. Depresyonun üstesinden gelmek için yardım alın.

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Sohbet