Çorlu sohbet odaları

admin     05-31-20     Chat, Sohbet, Sohbet Odaları     Çorlu sohbet odaları

Selamlar saygılı sohbet sitesi sakinleri vede  sohbet sever dostlarım bugün Tekirdağın çorlu ilçesi hakkında sizlere coğrafi olarak biraz bilgiler sunmak istemekteyiz aynı zamanda Çorlu sohbet odamızıda sizlerin hizmetine açmak istemekteyiz bedava sohbet sitesi olan sitemişzde umarım daha çok güzel başlangıçlar görüceksiniz chat yerli chat istesinde yaşanır bunuda unutamdan söyleyelim.

İlçemiz genellikle düzlük bir araziye sahip olup, toprakları verimlidir. İç kesimde yer alması ve karasal iklim hakim olup, Yazları kurak ve sıcak, kışları ise yağışlı ve soğuktur. Trakya’ da en az yağış alan bölgedir. Yağışların % 20 si İlkbahar, % 10 u yaz, % 30 u Sonbahar ve % 40 ı kış mevsiminde düşmektedir. Ortalama rüzgarın yönü Kuzey-kuzey doğudur ve rüzgarın hızı 3.6 m/sn. ye kadar yükselir. Bu rüzgarlar fazla yağış getirmezler. Nemli hava kütlelerini getiren ve yağışa neden olan rüzgarlar güney ve güneybatı yönlü Lodos ve Kıbledir. Karayel ise soğuk hava dalgasını getirerek kar yağışına sebep olur. Yıllık sıcaklık ortalaması 12.6 C., en yüksek sıcaklık ortalaması 18.2 C., en düşük sıcaklık ortalaması 8.1 C. dir. Çorlu Karadeniz ile Akdeniz arasında yer aldığı için bu iklim bölgelerinin etkileri altında kalır. Kuzeyden inen soğuk hava kütleleri ile güneyden Akdeniz ve Ege den gelen nemli, ılık hava akımları bölge iklim yapısını belirler.

Ergene çayı Çorlu’nun 12 km. kuzeyinden geçer. Bu çay Trakya’nın en büyük akarsuyu olan  Meriç Nehrinin bir kolu olmaktadır. Ergene çayı Muratlı İlçesi yakınlarında Çorlu Deresi ile birleşerek Uzunköprü İlçesi civarında Meriç Nehrine dökülür. Çorlu Deresi Istranca dağlarının doğu yamaçlarından beslenir. Birçok mevsimlik dereyi kendine bağlar.  Ergene çayından tarım sahalarının sulanmasında yararlanılır. Çorlu deresi ise sanayi kirliliği nedeniyle kullanılamaz hale gelmiştir.

Kum ve Taş açısından da bölgenin en zengin yerinde bulunan Çorlu Karatepe Taş Ocakları ile Trakya Bölgesinin ihtiyacını karşılamaktadır.

Çorlu İlçesinin içme, kullanma ve sanayi amaçlı çektiği su miktarının, sulama suyundan daha fazla olduğu görülmektedir. Çorlu Belediyesine kayıtlı (94.251) su abonesi bulunmaktadır. İlçenin içme ve kullanma suyu ihtiyacı Havuzlar, Kızılağaç, Şeyhsinan, Muhittin, Nusratiye, Yeni Sanayi, Toplu Konut, Kazimiye Emlak Konut, Sağlık Mahallesi, Yeşiltepe, Panayır Yeri semtlerimizde açılmış olan toplam (38) adet derin sondaj kuyusu ve 11 Adet terfi Su terfi istasyonu aylık toplam 1000.000 m3 su verilmek suretiyle karşılanmaktadır. Su üretim kapasitesi açısından herhangi bir sorun bulunmamaktadır.

sizlere faydalı bir bilgi verebildiysek nemutlu bizlere fakat şunu hatırlatayım gerçekten Tekirdağın kızları sohbetleri olsun vede kendileri olsun çok güzel insanlar kızlarla sohbet etmek için doğru adrestesiniz herkese mutlu pazarlar diliyorum.

Sohbet kelimesinde 1995 lı tarihlerde Türkiyede sanal internetin gelmesiyle yerini almıştır. Bizlerde ilk önceleri dışarda yurt dışındaki sunucularda kendi aramızda konuşurduk fakat sadecetürk kanalında chat edebilirdik daha sonraları tarihler geçti vede aktı bizlerde kendi serverlerimizi açtık yıl 2010 vede bizler yerli chat sitesini hizmete açtık sunduk namuslu sohbet vede saygılı vhat sitesi olmak arzusuyla yola çıktık vede durmaksızın devam etmekteyiz fakat sanalın yıllarında sunucularda seviyeli vede dürüst içerikli konuşmalar yoktu saten olamazdıda yurt dışı sunucularda bunu yapmanıza imkan yok şünkü bu sunucular genelde almanca konuşmayla devam etmekteydi şimdi ise normal siteden daha çok dürüst siteleri bulunmaktadır bizler buna bir dur demek için ücretsiz sohbet sitesini sizlerin karşısına çıkardık bununla beraber ankara sohbet vede izmir sohbet gibi kaliteli chat odalarını sizlerin hizmetine sunduk seviyeli sohbet siteleri arasında farkımızın olmasını arzu etmeye devam edeceyiz vede sizin gibi iyi vede güzel arkadaşlarımıza burasını ücretsiz sohbet merkezi haline dönüştürmeyi hayal etmekteyiz daha bir çok hayalimiz bulunmakta bunuda zamanla göreceksiniz sizler burda çok güzel vakit geçirecenize eminiz vede sitemizde herdaimbayanlarla sohbet ederek manitanız olma durumuda görüceksiniz herkese iyi geceler.

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Sohbet