bol sohbet bol chat

admin     12-07-15     Sohbet, Sohbet Odaları     bol sohbet bol chat


bol sohbet bol chat

1355104929_arkadas

 

İnsanların gerçek yaşamlarında gittikçe birbirlerine yabancılaşmaları son yıllarda sanal dünya tanışmalarını ve sanal alemde başlayıp gerçek hayatta devam eden ve zaman zaman da mutlu sonuçlanan ilişkileri de beraberinde getirmektedir. Sohbet siteleri bu yönde, gün geçtikçe kendilerini yenileyen yapıları ve gelişimleri sayesinde internet kullanıcılarının birbirleriyle rahatça sohbet etmelerini sağlayan en büyük vasıtalardır.
Sanal sohbetin büyüsü:
Hayat koşuşturması ve insanların gün içinde çok yoğun aktiviteleri sonucunda gerçek yaşamda birbirleriyle konuşma ve tanışma konusunda çok zayıf kalan insanlar için sanal alem iyi bir konuşma ve tanışma fırsatıdır. Muhabbet edebilmenin sınırsızca yaşandığı muhabbet chat siteleri bu konuda iyi bir aracıdır. İnsanlar için tanımadıkları kişilerle tanışıp konuşabilme şansı bulmaları hem çok önemli hem de heyecan vericidir.
Sanal sohbet gelişimi:
İnternet kullanıcıları internetin yaygınlaşmaya başladığı andan itibaren özellikle karşı cinsle tanışma ve konuşma fırsatı bulma yolları aramışlardır. Bunun için ilk başlardan beri kullanılan ve defalarca geliştirilme yoluna gidilen mirc başta olmak üzere, hemen hemen aynı dönemlerde çıkmakla birlikte büyük kullanıcı rakamlarına ulaşan icq ve çok yoğun bir şekilde sayıları her geçen gün artan muhabbet sohbet siteleri kullanımı yoluna gidilmiştir. Muhabbet sitesi tercihi kişilerin karşısındakiyle daha rahat irtibat kurabildiği sitelere kayarken, Mynet uzun yıllar boyunca bu konuda başı çekse de, özellikle cinsellik odaları anlamında, odalar üzerindeki kontrol mekanizmasını kaybettiğinde chat odalarını kapatma yoluna gitmiştir.
sohbetalemin,  farkı nedir?
sohbetalem.  sohbet sitelerinin gelişimlerini, olumlu ve olumsuz yanlarını çok iyi analiz eden ve kullanıcılarına bu konuda her türlü pratik çözümü sağlamış olan yepyeni bir sitedir. Chat sohbet e’ giren kullanıcılar kendilerini sıcacık bir ortamın içinde bulmakla birlikte, hem yeni kişilerle tanışmanın heyecanını yaşarken hem de sohbetalem’in birbirinden farklı odalarında zaman geçirmenin keyfine de doyasıya bir şekilde varacaklardır. sohbetalem, ilk günden bu yana sunduğu kaliteli hizmetini ve kullanım kolaylığını da gün geçtikçe geliştirmeye çalışırken, kullanıcılarından gelen pratik çözüm önerileri de kapılarını sonuna kadar açmış durumdadır. Bundan sonrası da artık chetlaf chat sitesi kullanıcılarına kalmış. Keyifli sohbetler.

Sohbet Siteleri Kullanımları

 

Sohbet Siteleri Kullanımları

1355104929_arkadas

Son 15 yılda gittikçe artan biçimde kullanılan sanal dünyada herhangi bir bilgiye ulaşma kolaylığı da gün geçtikçe atmaktadır. Muhabbet siteleri de çok farklı coğrafyalarda ve çok farklı tarzlarda kişilerle tanışmak için de çok pratik ve çok önemli araçlardır. Ancak dünyanın her noktasındaki kullanıcıların bulundukları bu siteler her tarzda ve her niyette kişilerin de bulundukları mekanlar olması sebebiyle zaman zaman bazı olumsuz durumlara da neden olabilmektedir. İnternetteki maddi veya manevi istismarların büyük bölümünün başlangıçlarının bu siteler oldukları bilinen bir gerçektir. Bu nedenle erkek olsun bayan olsun bu site kullanımlarında bazı kurallar koyulup, bu kurallara riayet edilebilmesi çok önemlidir.

Kişilerin günlük hayatlarında girdikleri ortamlara ve mekanlara nasıl dikkat ediyorlarsa, kullandıkları siteler konusunda da dikkatli olmaları ve kaliteli sitelere yönelmeleri gerekmektedir. Seçicilik bu konudaki anahtar kelime olmalıdır.Özellikle erkek kullanıcılar için bu sitelerde oldukça fazla sayıda rakiplerinin bulunduğu düşünülürse monoton cümlelerden ve sürekli tekrardan arınan bir sohbet içinde olmaları gerekmektedir. Bu da ancak diğer kullanıcılara karşı farkındalık yaratmakla olur.Bu farkındalık için, konuşulmak istenen kişi için atılan ilk mesajdan, konuşmanın son cümlesine kadar her türlü klişeden arınılmış olması gerekmektedir.

Chat siteleri kullanıcıları açısından en tehlikeli konu, kendilerini olduğundan farklı gösteren ve sohbet esnasında yalana çok sık başvuran kişilerin varlığıdır. Bu nedenle bu kişilere karşı dikkatli olunması ve söylenenlerin birçok açıdan irdelenmesi çok önemlidir.

Erkeklerin özgüvenlerinin kadınlardan daha yüksek olduğu kesindir. Bu nedenle özellikle ilk konuşmalarda erkeklerin bayanlara göre daha rahat davrandıkları görülmektedir. Ancak özgüven ve samimiyet ne kadar doğru orantılıysa da bunların sanal alemde bir süre sonra çok da önemli olmayacağı kesindir.

Kadınların davranış alışkanlıkları incelendiğinde, kadınların chat esnasında çok daha seçici oldukları ve fiziksel görünümden daha çok karşısındakilerin duygu ve düşüncelerine değer verdikleri görülmektedir. Kadınların özellikle erkekler konusunda zeka ve mizah aradıkları görülmektedir. Bu nedenle erkeklerin tersine gerçek hayat konusunda bu ilişkileri taşıyabilme gibi bir düşünceleri ilk etapta yoktur.

 

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Sohbet