BlackBerry Merkür, Mobil Dünya Kongresinde lanse edilmesi bekleniyor

admin     01-31-17     Teknoloji     BlackBerry Merkür, Mobil Dünya Kongresinde lanse edilmesi bekleniyor

BlackBerry Merkür, Mobile World Congress’da lanse edilmesi bekleniyor
BlackBerry telefonlarının bir sonraki bölümü gelecek ayın en büyük aşamasına ulaşmalıdır.

 

BlackBerry’nin önümüzdeki ay Mobil Dünya Kongresi’ne bir sonraki akıllı telefon olan Merkür’ü getirmesi bekleniyor. BlackBerry Mobile’dan yapılan bir tweet’e göre, ahize 25 Şubat’ta piyasaya sürülecek. Spesifik olarak söylemese de, BlackBerry telefon yıllık MWC ticaret etkinliğini başlatmaya yardımcı olacak.

BlackBerry telefonlarını artık üretmiyor; Çinli şirket TCT’yi ürünleri üretmek üzere seçti. Bunun yerine, BlackBerry adını lisanslayan bir yazılım şirketi olarak kalmaya devam ediyor.

248 248 Retweetler 303 303 beğeniyor
Alcatel markasını da yöneten TCT, BlackBerry portföyünü genişletmeye yardımcı olmayı planlıyor. Nokia Mobile ve HMD’nin yaptıklarıyla benzer olmakla birlikte, ikisi de yelpazenin karşı uçlarına oturmuş görünüyor. Şu anda Çin’de satılan Nokia 6, düşük maliyetli bir tecrübeye sahipken, Merkür (belirlenecek son isim) daha üst düzey bir model.

Resmi klibi alenen BlackBerry Mercury, QWERTY klavyenin yanında 4.5 inç dokunmatik ekranla gelmelidir. Telefon, 3GB RAM ve 32GB dahili depolama birimi ile çalışan bir Snapdragon 625’den yararlanmalıdır. Diğer özellikler, 3.400 mAh pil ve Android 7.0 Nougat’ı kutudan çıkartıyor olabilir.

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Sohbet