Benim kararım – bir fitness bandı ile bir yıl uyku

admin     01-01-17     Teknoloji     Benim kararım – bir fitness bandı ile bir yıl uyku

Benim kararım – bir fitness bandı ile bir yıl uyku

Yeni Yıl kararlarının kendiliğinden düzelmesini hedeflemesi zor, ancak bir Microsoft Band 2 takması sayesinde son bir yılda çok daha iyi bir performans aldım.

Microsoft Band 2
Image: Microsoft
Birçoğumuz kilo vermek, egzersiz yapmak, daha iyi uyku gibi şeyler yapmak istiyor ancak bu şeyler, anında düzeltme yapmadan uzun vadeli hedefler. Bir fitness takipçisi içeri giriyor. Bir bilek bandı bir kayıt tutuyor; böylece gelişip gelişip gelişmediğiniz göreceksiniz ve sizi değilken daha fazla uğraşmanızı öneriyor. Her zaman giyin ve denerseniz ölçülebilir şekilde daha iyi bir performans gösterebileceğinizi sürekli hatırlatırız.

Microsoft Band 2 ile sadece bir yıl geçirdikten sonra dramatik gelişmeler bildiremem. Fazla kilo vermedim – birkaç kilo – daha fazla yürüdüm ve şaşırtıcı bir şekilde daha fazla uyudum. Daha iyi bir şey yapabilirdim, ama sormadan, daha kötü yapabilirdim.

Ben kimsenin bir spor freaks fikri değilim ve gerçekten bir fitness bandı satın almayı düşünmemiştim. Bununla birlikte, uyku izleme için Android uygulamalarını kullanıyordum ve sonuçları yararlı bulmadım. İncelemeler, Microsoft Band 2’nin merakımı uyandıran daha iyi bir iş yapacağını ileri sürdü. Aralık 2015’teki Noel öncesi bir partide vahşi bir Band 2 buldum. Değerli meslektaşım Simon Bisson bir tane giyiyordu, bu yüzden kullanıcı arayüzü ile oynamak için şansım oldu.

Bir Band 2 kullanmadıysanız, kullanıcı arayüzü keyifli olur, ancak Windows akıllı telefonlardan ve Windows 10’dan gelen karoları zaten biliyorsanız açıkça daha “sezgisel”. Android Wear akıllı saatlerinden çok daha kullanıcı dostu görünüyor Bakıyordum ve 7 gün 24 saat giymek için yeterince rahat hissettim.

Band 2, bir saat olarak faturalandırılmasa da eller serbest dijital saat, kronometre ve alarm saati olarak da çalışır. Parmağıma baktığım zaman saatimi birkaç saniye gösterecek şekilde ayarladım.

Spor bantları oyun cihazlarıdır. Tıbbi kalitede ürünler değildirler ve sayım adımlarının ötesinde kesin sonuçlar üreten şeylerden hiçbirini bilmiyorum. (Yanılıyorsam lütfen bana düzelt.) Ama sadece kendine karşı yarışıyorsan bu önemli değil. Önemli olan, her gün yaklaşık 5000 adım attığınızı veya belirlediğiniz hedefi yapmanızdır. 4.947 veya 5.232 adım attıysan gerçekten önemli değil. (My Band 2 fazla adım sayılan adımlar yüzde 2, endişe etmek için yeterli değildir.)

Evden çalışan serbest gazeteci olarak, fazla hareket etmeme eğiliminde. Bant 2’den, ekran mola vermek için uğraşırken yararlandım ve yürüyüşler için dışarı çıktım. Şüphesiz, istemememeliydim, ancak el bilekleri PC ekranımdaki açılır pencerelerden daha iyi çalıştı.

Band 2’nin Uyku kaydı, ne zaman ve ne kadar derin uyuduğunuzu gösterir.

Image: Microsoft
Dikkat etmediğim şey, uykunun oyun oynamak bana daha fazla izin vermeme yardımcı olacaktı. Çoğumuz yatağa bir saatlik ekstra harcama yapmaktan suçlu hissetmek için yetiştirildik. Şimdi 6 Aralık’ta düz saat 9 saat uyuyarak yeni bir rekor kırarak gurur duyuyoruz.

Band 2’ye uyuyacağını söyleyebilirsin, ve ne zaman yaparsan iyi geceler ay gecesi iyi olur. Bunu yapmazsanız otomatik olarak uyku algılar. Sonuçlar değişken, ancak daha önce denediğim Android uygulamalarından daha iyi. Bununla birlikte, Band 2, F1 Grand Prix izlerken üç saat uyku tespit etti. TV beni uykuya göndermeye eğilimliyse de, o zaman uyanık olduğumu garanti ederim …

Bu arada, Otomatik bağlantıyı algılayan Uyku kiremitini kullanmak daha iyidir çünkü telefon bağlantısını kesip Rahatsız Edici modunu ayarlar. Bu, bir metin uyarısıyla uyandığınız anlamına gelmez ve aynı zamanda pil tasarrufu sağlar.

Sorunlar, problemler

Bant 2’de telefon uyarıları, metinleri ve Facebook mesajlarını almamın keyfini yılın çok bir döneminde yaşadım. (Fayans yapılandırılabilir: Tweetleri kaçırdım.) Telefonumun çalması için önce bilekim bana çağıran kişinin adını söylerdi, Ve mesajları okumak için telefonumu almam gerekmiyordu. Devam ederken entegrasyon çok güzeldi.

İlk büyük sorun, yaklaşık sekiz ay sonra çalışmayı bırakan Microsoft’un Android uygulaması oldu. Bundan sonra, Android’i Google Nexus 6 akıllı telefonuma taktığımda Android, uygulamanın yüklenmediğini söyledi. Uygulamanın kurulduğunu söyleyen Google Play’e gittim. Uygulamayı tekrar indirmeden Play Store’dan çalıştırmayı başardım.

Sonunda, telefonum uygulamanın simgesini ana ekranımdan kaldırdı … sonra biraz zaman sonra gizemli bir şekilde ekledi. Diyelim ki bunun en iyi kullanıcı deneyimi olmadığını, ancak daha kötüsü gelmek oldu.

İkinci önemli problem Bluetooth senkronizasyonu idi. Bir gün Nexus 6, Band 2’nin varlığını tespit etmeyi reddetti ve bu nedenle bağlantı kuramadı. Bant 2 yine de Bluetooth’un Açık olduğunu ve eşleştirmenin Açık olduğunu söylüyor ancak telefon, “Yakınlarda bulunan Bluetooth cihazı bulunamadı” dedi. (Karımın Nokia üç odasını hala bulabilir.)

Bu karışıklığı kimin suçlayacağını bilmiyorum, ancak Bluetooth sorunları m ile oldukça yaygın gibi görünüyor

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Sohbet