Bebekler İçin Burun Tıkanıklığında Temizleme Yöntemleri Nelerdir?

admin     01-06-20     Genel     Bebekler İçin Burun Tıkanıklığında Temizleme Yöntemleri Nelerdir?Bebekler, ilk hayata başladıklarında vücutları yaşam için gerekli alışkanlığı edinmeye çalışır. Bu alışkanlıkları edinirken birtakım olumsuz durumlarda ortaya çıkabilmektedir. Bunlardan biri de burun tıkanıklığı olarak bilinmelidir.

 

Bebeklerin burunları büyüklere göre biraz daha küçük olmasından dolayı sümük gibi birtakım akıntılar burnunu kısa sürede tıkayabilmektedir. Bu tip durumlarda bebek annesini emerken burnu tıkandığından ağız yolu ile solunum almaya çalışır. Bu da onun hareketlerini zorlaştırır.

 

Bebeklerde burun temizliği nasıl yapılır?

Bebekler ilk doğduklarında hassas vücutları hayata hemen alışamaz. Bu durum karşısında burun tıkanıklığı gibi olumsuzluklarda ortaya çıkabilir. Öncelikli olarak burnun içi temizlenmelidir. Banyo sonrasında kulak çöpü gibi buna benzer temiz materyallerle burnun içi güzelce temizlenmelidir. Bunun yanı sıra eczanelerde satılan burnun içine takılan ve bir tarafı da anne tarafından hava ile çekilerek temizlik yapılabilir özelliğe sahip olan cihazlar bulunmaktadır. Bunlar herhangi bir eczanede rahatlıkla bulunabilir. Fakat bunları doktor tavsiyesi olmadan kullanmak bazı durumlarda yanlış olabilir.

Sonuç olarak bebekler için burun temizliği oldukça önemli bir faktördür. Bebeklerin hassas vücudu hayata alışma aşamasında, yetişkinlere göre biraz daha zordur.

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Sohbet