Birçoğunuz gibi biz de manikür yaptırmaya bayılıyoruz, ama bazen manikürlü tırnaklarımıza bakıp onların biraz daha bakıma ihtiyaçları olduğunu fark ediyoruz. Eğer tırnaklarının soğan kabuğu gibi soyulmasından şikayetçiysen veya sürekli kırılıyorlarsa, onları yoğun bakıma almanın zamanı geldi bile! Ojelerden vazgeçmek zor olsa da, zavallı tırnakların sana minnet borçlu olacak. Tavsiyelerimiz sayesinde yalnızca 10 günde güçlü ve boyun eğmeyen tırnakların olacak!

Çıkar ve yenile
Soyulmuş ve solmuş ojeni çıkarmanın vakti geldi de geçiyor! Çoğumuz farketmiyoruz ama, ojelerin büyük bir kısmı aseton bazlı. Bu asetonlar tırnaklarının nemini kaybetmesine ve kırılganlaşmasına yol açıyor. Atman gereken ilk adım aseton bazlı oje çıkarıcılardan vazgeçmek. Yoğun tırnak bakımımızın ilki olarak da her gece ellerini 10-15 dakika ılık suda bekletmek olacak. Unutma, 10 gün boyunca bunu tekrar etmelisin!
Tırnak etlerine özen göster
Çoğumuz atlasa da tırnak etlerinin bakımı tırnak sağlığı açısından oldukça önemli. Ellerini yıkayıp, kuruladıktan sonra tırnak eti yağını, tırnak etlerinin olduğu alana her gün uygula. Yağ tamamen emildiğinde sıra nemlendirmeye geliyor. Bol miktarda nemlendiriciyi ellerine uygula ve bu şekilde uyu. Böylece nemlendirici tırnağın içine emilecek ve onun nemli kalmasına yardımcı olacak.
Süreci koru
Tırnakların artık kendini toparlamaya başladı. Ellerini sudan olabildiğince uzak tutmalı, bulaşıkları yıkarken, bahçeyle ilgilenirken veya benzer aktiviteleri yaparken mutlaka eldiven kullanmalısın. Maniküristlerin de dediği gibi tırnaklarını araç gibi değil mücevher gibi koru. Bunu yalnızca 10 gün boyunca değil ama sürekli yapmanı tavsiye ederiz!
Oje zamanı
Uzun bir zaman oldu (veya bize öyle geliyor!), ancak artık daha güçlü tırnakların var ve şımartılmayı hak ediyor. Favori ojeni uygulamadan önce, baz kat uygulamasını atlama. Bu tırnak bakımını da ritüellerin arasına eklemeyi unutma!
Daha kalıcı bir manikürün sırlarını öğrenmek ister misin? Hemen Sohbetalem.com.tr‘yi  ziyaret et!