Yeni Dizi Nöbet

serkan balcı     03-04-19     Sinema     Yeni Dizi Nöbet

Nöbet dizisi Şubat ayında Show Tv ekranlarında izleyicisi karşısına çıkacak. Pana Filmin sahibi Necati Şaşmaz’ın yapımcılığında ekranlara gelecek Nöbet dizisinin yönetmeni ise Filinta ve Kollama dizilerinin de yönetmeni olan Gökhan Erkut olacak.  Nöbet dizisi kasımın ilk haftası itibari ile sete çıktı.

Nöbet Dizisi Konusu

Nöbet dizisi bir asker dizisi olacak. Hatay’da yer alan Söğüt karakolunda bulunan bir grup askerin teröristlere ve bölge de ki hain aşiretlere karşı verdiği çetin mücadele ve vatan savunması anlatılacak.

Nöbet Dizisi Oyuncuları

Saygın Soysal (Jandarma Kıdemli Yüzbaşı Yiğit Alkan) 

Saygın Soysal Mayıs 1982 Ankara doğumludur ve şuanda 37 yaşındadır. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro mezunu olan Saygın Soysal ilk olarak oyunculuk deneyimine 2005’de başlamıştır. Saygın Soysal 2007 de Asi dizisine Aslan karakterini vermesi ile tanınmıştır.

Bir çok dizi de kötü rollerin adamı olan Saygın Soysal Bu Kalp Seni Unutur Mu? Muhteşem Yüzyıl ve Kara Para Aşk gibi dizilerde hep kötü karakterlere hayat vermiştir. Son dönemde Saygın Soysal Çukur dizisinde Elvis ve Payitaht: Abdülhamid dizisinde Herzl karakterine hayat vermiş ve artık ünü ülke sınırlarını aşmış bir oyuncu olmuştur ama bir çok izleyici Saygın Soysal’ı kötü rollerde ajan rollerinde izledi. Peki Saygın Soysal’ın Jandarma Yüzbaşı Murat Soylu olarak Nöbet dizisinde yer alacak olması size de saçma gelmedi mi?

Yiğit Zeynep’in eşidir. Karısını sadık vatan sevgisi ile dolu bir asker olan Jandarma Yüzbaşı Yiğit Soylu vatanı için canını bile verebilecek bir askerdir. Elazığlı olan Yüzbaşı Yiğit ALKAN Jandarma Özel Harekât timi komutanıdır. Timi ile Sur da dâhil birçok tehlikeli görevde yer almış ve alnının akıyla çıkmıştır. Başarısı ile üstlerinin takdirini kazanmış bir asker olan Yüzbaşı Yiğit Altı yıllık evlidir. İşi nedeniyle eşi Zeynep ile yakından ilgilenememiş; bu nedenle evliliği zor bir dönemden geçmektedir. Yiğit arkadaşı Orhan Yüzbaşını Elmalı’da şehit verince Elmalı’da kalıp arkadaşının intikamını almak ister.

 

pek Karapınar (Zeynep)

İpek Karapınar mart 1984 İstanbul doğumludur ve 35 yaşının içindedir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu olan güzel oyuncu meslek hayatına Köprü dizisi ile başlamıştır. Köprü dizisinden sonra güzelliği ile dikkat çeken İpek Karapınar’ın izleyici tarafından tanınması Kurtlar Vadisi Pusu dizisi ile olmuştur. İpek Karapınar Kurtlar Vadisi Pusu dizinde hayat verdiği Funda karakteri ile Polat Alemdar sevenlerin hayranlığını kazanmıştır. İpek Karapınar’ın son büyük işi ise Kırgın Çiçekler olmuştur. İpek Karapınar Kırgın Çiçekler dizisinde 3 sezon başarılı bir öğretmene hayat vermiştir.

Yurdaer Okur(Nöbet Jandarma Binbaşı Barış Kalender)

1974’de Samsun’da doğan karizmatik oyuncu Yurdaer Okur 44 yaşının içindedir. Ankara Hacettepe Üniversitende  Tiyatro bölümünü okuyan Yurdaer Okur son dönemde Yeter dizisinde hayat verdi Doktor Yekta karakteri ile tüm Türkiye’nin gündemine oturmuştur. Yeter dizisinin final yapmasından sonra Alıja Dizisinde İzzetbegovic olarak karşımıza çıkan deneyimli oyuncu Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde katılacağı bir programa uyuşturucu götürmesi nedeniyle yargılanmış ve özel hayatında yaşadığı bu problem nedeniyle bir çok projeden çıkarılmış ve zor günler yaşamıştı.

Jandarma Binbaşı Barış Kalender Hatay’ın Elmalı kasabasına atanmış; vatanı ancak adanmış askerler ile kurtarabileceğine inan başarılı bir komutandır. Binbaşı rütbesi ile askerlerin çok sevdiği bir komutan olan Binbaşı Barış Kalender’in babası da askerdir. Bu nedenle asker olmayı; forma giymeyi çok istemiştir. Hatay’da artan terör faaliyetleri üzerine, tecrübeli bir komutan olarak, kritik noktadaki Söğüt Jandarma Karakoluna atanır. Barış duygularıyla değil mantığıyla hareket eden zeki bir komutandır. Binbaşı Barış’ın en önemli görevi halkla devlet arasındaki bağı güçlendirmektir ve halkın huzurunu sağlamaktır. Evli, sekiz yaşında bir oğlan babası olan Barış Kalender aslen Ankaralıdır.

Deniz Bolışık(Nöbet Ayşe Kalender)

Deniz Bolışık son olarak Kanatsız Kuşlar dizisinde Nefise karakterine hayat vermiş ve oyunculuk becerileriyle çok beğenilmiştir. Deniz Bolışık temmuz 1982 Ankara doğumludur ve 36 yaşındadır. Hacettepe Devlet Konservatuvarı oyunculuk mezunu olan Deniz Bolışık ilk dizi deneyimini 2006 da yaşamıştır. Deniz Bolışık’ın yükselişi ise Aşkın Bedeli isimli günlük dizi ile olmuştur. Aşkın Bedeli dizisinde 2013 2015 yılları arasında 3 sezon yer almıştır daha sonra ise Kırlangıç Fırtınası dizisi ile ünlü olmuş ama dizi ne yazık ki tutmamıştır. Deniz Bolışık Nöbet dizisinde bir asker eşi olarak ekranlarda olacak.

Binbaşı Barış Kalender’in eşidir. Tam anlamıyla cefakâr bir asker eşidir Ayşe. Senelerdir kötü bir haber alacağı korkusuyla kendini yeyip tüketmiş; adeta yaşlanmıştır. Ayşe bunca korkularına rağmen her durumda, her gittikleri yerde, her aldığı görevde kocasına destek olmaktan geri durmaz.

İbrahim Kendirci(Nöbet Kerem Gezgin)

İbrahim Kendirci 9 Eylül 1986 Gaziantep doğumludur ve 33 yaşındadır. İstanbul Üniversitesi Konservatuar mezunu olan yakışıklı oyuncu İbrahim Kendirci ilk olarak 2006 yılında Pars Kiraz Operasyonu filmi ile oyunculuğa başlamıştır. İbrahim Kendirci asıl şöhretini ise 4 sezon yer aldığı Kavak Yelleri dizisi ile kazanmıştır. İbrahim Kendirci son dönemde Rengarenk Payitaht: Abdülhamid ve Darısı Başımıza dizilerinde yer almıştır.

Not: Bugün ilk bölümü seyrettiğim Nöbet dizisi gerçekten Çok beğendim askerliğimi yapmış bir adam olarak gerçekten çatışma sahneleri gerçeği aratmayan çok güzel gerçek ile ayırt bile edilmez Bin başı rolünde oynayan arkadaşı tanımayan yoktur sanıyorum kendisi Köprü dizisinde çok güzel bir karakter sergilemiş vatan sevdalısı bir mühendsi oynamıştı bugun kendisini tekrardan tebrik etmek isterim çatışma sahnesi gerçekten gerçeği aratmayan bir sahne acemi askerlerde tam oynamışlar rollerini.

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?