Özel Hapishaneler kapatmak için Adalet Bakanlığı Planı’nda Pretty Big Mazgal var

serkan balcı     08-22-16     Haberler     Özel Hapishaneler kapatmak için Adalet Bakanlığı Planı’nda Pretty Big Mazgal var

Özel Hapishaneler kapatmak için Adalet Bakanlığı Planı’nda Pretty Big Mazgal var
Kar amacı gütmeyen göç gözaltı tesisleri yeni federal direktifi değmemiş olacak.

image_67

Karnes City, Texas, kar amacı gütmeyen göçmen gözaltı merkezinde çocukları ile hapsedilen Anneler cinsel istismarı ve ciddi underpaid emeği de içerecek demek onların insanlık dışı koşullara karşı son yıllarda tekrarlanan açlık grevleri düzenledik. içeriden Bu protestolar, ülke genelinde tesislerinde açlık grevlerini haddeleme ile uyum içinde, düşeş kar-ve hasat var Amerika Düzeltmeler Corporation ve GEO Group gibi özel cezaevi şirketleri tarafından işlenen insan hakları ihlalleri ile daha büyük bir kamu hesaplaşma zorladı sürücü sert göç politikalarını yardımcı oldu.

Karnes tamamen bırakılıyor gibi ama şimdi Adalet Bakanlığı o gelecekte bir noktada, aşamalı veya özel cezaevleri ile sözleşme “azaltmak” için gidiyor iddia, insanların kâr amaçlı göçmen gözaltı merkezlerinde kilitli yol kenarında. DOJ duyuru ABD’de özel cezaevi endüstrisinin dramatik büyüme için sorumlu azılı göçmen gözaltı merkezlerini denetleyen İç Güvenlik Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza (ICE), Department of geçerli değildir olmasıdır.

özel şirketler tarafından, ya da sadece 22.000 hapsedilen insanlar üzerinde çalıştırmak 13 federal cezaevlerini etkileyecek DOJ kararı. Bu insanlar görünüşte hala kitlesel hapsetme kendisi derin bir adaletsizlik olduğunu iddia edenler için büyük bir sorun olan, cezaevlerini kamuya çalışan karıştırılan edilecektir.

Anti-cezaevi-vurgun kuruluşu olarak Grassroots Liderlik “BOP içinde çoğu özel işletilen cezaevleri Ceza Alien Gereği (SYR) hapishaneleri açıklıyor. ARAÇ cezaevleri cezai sınır kapısı için kovuşturmaya Birçoğu vatandaş olmayanlar, tutun. Biz DOJ sonuna kadar bu kararın bir atlama taşı olacağını umuyoruz “Bethany Carson, grup için araştırmacı ve ajanda, bir basın açıklamasında” olmayan vatandaşlar ve için ayrılmış cezaevlerinde kullanılması uygun olmayan girişini de-öncelik ve kovuşturmalar yeniden giriş. ”

Ancak insan hakları grupları, yeni direktif göçmenler, göçmen ve mültecilerin hapsetme kar hasat geniş sektöründe bir göçük yapmaz hayal kırıklığına uğradık. Latinx güç organizasyonu Presente.org geçenlerde “Biz Başkan Obama daha fazlasını yapmak itmek sürece, o kar amaçlı Zindanlarda kilitli göçmen binlerce bir fark yapmaz.”, Ilan

Bu hiç de küçük bir konudur. ICE sözcüsü ajansı 46 özel işletilen göçmen gözaltı merkezleri vardır Intercept muhabiri Alice Speri söyledi. Speri en habere göre, “göç gözaltı nüfus dalgalanmalar olsa da, özel müteahhitler 24567 tutukluların günlük ortalama nezaret – her gün BUZ gözaltında tutulan ortalama 33,676 arasında out.” Tüm ICE yatak yüzde 70’inden fazlası tarafından işletilen anlamına gelir bu kar amacı gütmeyen şirketler.

Özel cezaevi şirketleri insanlarda bir hızla büyüyen pazarda bir köşe alıyorsanız. Geçen yıl olduğu gibi, ICE göçmen gözaltı merkezlerinde yüzde 62, tüm yataklar, 2009 yılında yüzde 49 den kâr amaçlı şirketler-önemli bir atlama tarafından ameliyat edildi.

Cezaevi vurgunculuk karşı örgüt Grassroots Liderlik, geçen yıl yayımlanan bir raporda belgelendiği gibi, göçmen gözaltı doğrudan sert göç politikaları savunmak için hükümeti lobi yaptık, özel hapishane şirketlerin kârlarına çok merkezi. Bu, 2009 yılında tanıtılan ve bugün günlük bazda gözaltında ortalama 34.000 kişiyi tutmak için ICE yönlendirir oldu kongre göçmen gözaltı alıntı için presleme içerir.

Özel cezaevi stokları ABD Adalet Bakanlığı açıklamasının ardından bir burun dalış almış Başka bir deyişle, bu şirketlerin yerleşik güç ve kar amacı gütmeyen tahmin altında olmamalıdır. Aslında, CCA sözcüsü Jonathan Burns, ilan, DOJ açıklanmasından sonra yayımlanan bir açıklamada bu noktaya yapılmış “o bugünün duyuru işimizin yüzde 7 oluşturan ıslahevleri BOP sadece ilgilidir dikkat etmek önemlidir.”

“Bu tesislerde yaman koşullar karşısında kendilerini büyük bir riske kadar konuşulan insanların sesleri gördüğümüz değişiklikleri zorlayarak derece önemli olmuştur,” Bob Libal, Grassroots Liderlik için icra müdürü, AlterNet söyledi. “Ben DOJ özel cezaevi şirketler güvenle yetişkinler için tesislerin işletilmesi mümkün olduğunu söyledi ki saçma olduğunu düşünüyorum ama küçük çocuklar ve anneleri için tesislerin işletilmesi için bu aynı özel şirketler için uygun olduğunu söyledi.”

Sarah Lazare sohbetalem.com.tr için bir personel yazardır. Ortak Dreams eski personel yazarı, o Face Hakkında kitap derlediğimiz: Askeri Karşıtları Karşı Savaş çevirin.

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?