Mirasını Diyanete bırakacak

serkan balcı     12-10-14     Haberler     Mirasını Diyanete bırakacak

10 Aralık 2014 Çarşamba 17:04

Mirasını Diyanete bırakacak

Bülent Ersoy’un menajeri Fevzi Siverek, Ersoy’un mirasının nasıl paylaştırılacağını açıkladı.Daha fazlasını oku: Bülent Ersoy’un mirasından TSK’ya pay yok! – Magazin Haberleri – Güncel Haber – Haber – Spor Haberleri- Sıcak haber – Yerel Haber http://sohbetalem.com.tr
Sanatçı Bülent Ersoy’un menajeri Fevzi Siverek, ünlü sanatçının mirasını Türk Eğitim Vakfı ile Diyanet Vakfı’na bırakmayı düşündüğünü, Mehmetçik Vakfı’na ise bağış yapmayacağını söyledi. Siverek, “Bülent Ersoy, mirasıyla cami yaptırmak, Kuran kurslarına bağış yapmak ve yatılı Kuran kursları yaptırmak istiyor. Bunları yapacak kadar birikimi ve gayrimenkulü var” dedi.
Bülent Ersoy, böbreğindeki rahatsızlık nedeniyle dün hastaneye gitti. Ersoy’un sağlık durumu hakkında bilgi veren menajeri Fevzi Siverek, sanatçının böbrek taşı nedeniyle sık sık hastaneye gittiğini belirterek “Yıllar önce Adana’da uğradığı silahlı saldırıda sol böbreğini kaybetmişti. Kalan tek böbreğinde de taş var, o nedenle tedavi görüyor. Doktorlar ameliyatın risk taşıdığını söylüyor, taşı doğal yollardan düşürmeye çalışıyorlar” dedi.
‘Bülent Hanım çok kırgın’
Cenker Tezel’in Hürriyet’teki haberine göre, sanatçının mirasıyla ilgili soruları da yanıtlayan Siverek, “Mirası ikiye bölecek. Yarısını Türk Eğitim Vakfı’na, diğer yarısını da Diyanet Vakfı’na bağışlayacak” dedi.
Zeki Müren’in mirasını Mehmetçik Vakfı’na bağışladığı hatırlatıldığında ise şöyle konuştu:
“Kesinlikle Mehmetçik Vakfı’na bağış yapmayacak. Biliyorsunuz darbe döneminde yasaklıydı, tüm hakları elinden alınmıştı. Bu yüzden çok kırgın.”
Kuran kursları yaptıracak
Fevzi Siverek, “Bülent Ersoy, mirasıyla cami yaptırmak, Kuran kurslarına bağış yapmak ve yatılı Kuran kursları yaptırmak istiyor. Bunları yapacak kadar birikimi ve gayrimenkulü var” dedi.

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?