Renk seçin:
Kadın Hakları Başkan Obama’nın Güçlü Deneme: ‘Bu bir feminist Looks Like Nedir’

Kadın Hakları Başkan Obama’nın Güçlü Deneme: ‘Bu bir feminist Looks Like Nedir’
sohbet

Kadın Hakları Başkan Obama’nın Güçlü Deneme: ‘Bu bir feminist Looks Like Nedir’
Onun 55 doğum günü, Obama feminist kendini aramak için ilk oturan başkan olarak statüsünü çimentolama, cinsiyet eşitliği hakkında yazıyor.

barack_obama_family_portrait_2011

Bu yılın başlarında Kadın Zirvesi Birleşik Devletleri durdu ve, ilan Başkanı Barack Obama, “Bu feminist neye benzediğini ise,” Glamour.com yayınlanan güçlü bir makalesinde tutumunu Perşembe yineledi.

başkanlığının “en büyük beklenmeyen hediye” olarak görev yaptığı oturma odasına ofisinin yakınında nitelendiren Obama, “onun kızları Sasha ve Malia izle akıllı, komik, tür, harika genç kadınların içine büyümek mümkün olmuştur yazdı .” O yazıyor:

Onlar için beni iyimser kılan bir şey bu bir kadın olmak için olağanüstü bir zaman olduğudur. biz son 100 yıl içinde yaptık ilerleme 50 yıl, ve, benim grandmothers için olduğundan daha kızlarım için evet, hatta son sekiz yıl yapmış ömrü önemli ölçüde daha iyi. Ve diyorum Başkan olarak değil, aynı zamanda bir feminist olarak değil sadece.

Onun 55 yaş gününde deneme Yayıncılık Obama oğlu olarak büyüyor deneyimleri hakkında yazdığı bir tek anne-kaldırdı tarafından, kısmen, onun büyükanne-ve onun güçlü, kuvvetli eşi Michelle denge “Yoğun bir kariyer ve yetiştirme talepleri izlerken Bir aile.”

Obama Ama onun eşsiz yetiştirilme rağmen, Obama kaydetti, cinsiyet kalıplaşmış hala onun gençliğini pervaded “kadınların karşılaştığı-benzersiz zorluklar. Kendi feminizm şekillendiren ne oldukça farkında”, ve o bu aynı kalıplaşmış onun kızlarının hayatlarını etkileyecek saatler söyledi.

“Bu yüzden bu sınırlamalara kırmaya gerek,” Obama yazdı. “Biz kız ve bizim çocuklar iddialı olmak ağırbaşlı olmaya yükseltir tutum değiştirerek tutmak gerekir, bu bir gözyaşı akıtan için dışarı konuşan bizim kızları ve bizim oğulları eleştirir. Biz onların cinsellik için kadınları cezalandırır ve onların için erkekler ödüllendiren bir tutum değişen tutmak gerekir. ”

Başkan Kesinlikle çok cinsiyetçiliğin mücadele erkekler sorumluluğudur “diye konuştu. Ve Eşleri ve ortakları ve erkek arkadaş olarak, biz çalışıyoruz ve gerçekten eşit ilişkiler oluşturma konusunda kasıtlı olması gerekir. ”

Obama, daha sonra ne olursa olsun, kişinin politik görüşleri, Hillary Clinton’ın adaylığı “Amerika için tarihi bir an olduğunu yazarken, mevcut cumhurbaşkanlığı seçimlerinde onun yoğunlaştırdığını. Ve bu eşitliğe doğru uzun bir yolculuğa çıkmıştır ne kadar kadınların sadece bir örnek daha var. ”

“Bu 21. yüzyıl feminizmi hakkında ne: herkesin eşit olduğu zaman, hepimiz daha özgür fikir,” Obama sonucuna vardı.

Başkan Obama, bir feminist olarak kendini tanımlamak için ilk oturan başkanıdır. O uzun “bir kız bir badass demektir gibi oynamak.” Diye gururla ilan ederek ABD Kadın Milli Futbol Takımı’nı karşıladı geçen yıl da dahil olmak üzere, kadınların başarılarını savunulan etti

Bu kişisel deneme feminizm çitin üzerinde oturup olabilir herkes için güçlü bir mesajdır: Bu eşitliği sağlamak için hepimize kalmış. Ve bunu yazılı olarak, Başkan Obama herkes için bir lider olduğunu kanıtladı.

Yorumlar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Etiketler:

Chat Sohbet Odaları Omegla Sitesi Sohbet Sayfa başına git
sohbet sohbet odaları sohbet odaları sohbet odaları sohbet