Daha da kötüsü bir şey bulmak Korkusu İçin

admin     08-02-16     Haberler     Daha da kötüsü bir şey bulmak Korkusu İçin

SEÇİM 2016
Daha da kötüsü bir şey bulmak Korkusu İçin
Hillary zaten elini göstermiştir.
John R. MacArthur tarafından / Le Monde diplomatique 1 Ağustos 2016
AddThis Paylaşımı Düğmeler
baskı

fc883d5b61b03b9248e145054a4c74da9f169f97

2014 14 Mayıs tarihinde Washington, DC, Devlet Bakanı Hillary Clinton eski Dışişleri

‘Neden Hillary Clinton, bu kadar sevilmeyen?’ David Brooks, The New York Times köşe yazarı, Mayıs ayında sordu. Aksine onun politik rekor bakarak daha, onun ruh muayene: ‘? Eğer Hillary Clinton, eğlenmek için ne söyleyebilir’ Hillary itiraz yoksun, o önerdi, çünkü onun mizaç geçerli: O tamamen kariyerinin emilir. Onun unpopularity ‘, bir işkolik şöhreti benzer olduğunu’ ve onun ‘resmi, kariyer odaklı persona güvenen ve savunmasız, ifşa, samimi kişisel sosyal medya yaş, adetler ile doğrudan aksine onu koyar.’ Bu şerefiye Cumhuriyetçi Parti’nin genellikle yakın bir köşe yazarı şaşırtıcıdır. Ancak Donald Trump reddi garip Birlikler oluşturulmaktadır şekildedir.

O ilk bayan, bir ABD senatörü ve devlet sekreteri olmuştur rağmen Brooks’a göre, Hillary, siyaset sahnesinde yeni bir geliş gibi görünüyor. insanlar 2003 yılında Irak’ın işgali için ona destek unutmuş, Goldman (o 225.000 $ ödendiği her biri için) Sachs, serbest ticaret anlaşmaları onun desteğiyle ve Libya lideri Muammer Kaddafi’nin devrilmesi için verdiği desteği de bankacılar onu üç konuşmalar ? Clinton Vakfı ile çıkar onu çatışması ne – bir aile çok uluslu hayırsever – o Obama yönetiminin bir parçası iken? New York Times’a göre, Vakıf yöneticileri Ruanda AIDS Vakfı tarafından kurulan bir eğitim programına transfer mücadele için ABD federal program için ayrılan para var, devlet Clinton sekreteri lobi sonra, başardı.

Sonra onun kampanyasını ve Vakfı hem de finanse Wall Street, için Hillary’nin bağlantılar vardır. Hatta Trump Vakfı’na bağışlamıştır: fazla 100.000 $, 2009 Trump uzun yıllar Bill ve Hillary ile dost oldu ve onlar ön sırada oturdu 2005 yılında, üçüncü düğüne davet etti ve onların geniş gülümsüyor olduklarını önerdi akşam zevk. Bu Hillary eğlenmek için böyle yapar.

Aslında Kasım ayında Hillary için oy bir çift, birbirlerinin en yakın danışmanı için oy demektir. Hillary zaten elini göstermiştir. o kazanırsa ‘biliyorsun, o bunu yapmak için nasıl bilir, çünkü ekonomiyi canlandırıcı sorumlu.’ Bill olacak

o teşvik görüntüye göre, Hillary 30 yılı aşkın için çocuk çıkarlarının keskin bir savunucusu olmuştur; Bill Arkansas valisi iken, o sevecen bir kişi olarak ün kuran bir bakış açısıyla, bu tür Çocuk Savunma Fonu gibi hayır kuruluşları ile kendini müttefik. Ama Güney zamanının çoğunu o patent hukuku ve fikri mülkiyet konusunda uzmanlaşmış, 1992 1977 çalıştı Rose Hukuk Bürosu, ayrıldı. Arkansas siyaset ve iş dünyası arasındaki gizli anlaşma temsil Gül, sendikaların ve işgücü istismar edilebilir ülkelerde yapılan düşük maliyetli mal sevgisi onun nefret tanınan müşterilerine Walmart, arasında vardı.

Bir avukat olarak Hillary’nin sicili (enflasyon için izin bugün 31.000 $) 18.000 $ yılda bir maaş alma, o 1986 den 1992 hizmet Walmart pansiyon, ona bir yer edinmiştir. O her zaman Walmart, ücret sıkıştırma özellikle politikasını altüst olabilir kamu şey söz kaçınmıştır. (Bu 19.427 $ bir yıl çocuk yetiştirmek zor, bir Walmart satış ilişkilendirmek için bugünün ortalama ödeme.) 2013-4 Derin Güney seyahat sonra, Paul Theroux o South Carolina kasaba, Alabama, Mississippi ve Arkansas ‘bulmuştu yazdı bu ‘gözden kaçan ve kuşatılmış gibi, Zimbabve kasaba gibi görünüyordu. Arkansas yoksul siyah aileleri görmezden – bir amiral gemisi programı – O Afrika’nın filler Kaydet Ortaklığı ‘çalışan Clinton Vakfı alay.

Başkan olarak yaptığı ilk dönem başlangıcından itibaren, Bill büyük endüstriyel sendikaların çok fazla bağlı olan Demokratik seçim kampanyalarında, finansmanını geliştirmek için istekli olduğunu ve sağ partisinin değişen girişti. o Demokrat seçmenler ile popüler olduğu gibi o çok uluslu popüler olarak Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması (NAFTA), terfi. Hillary anlaşmayı karşı asla. Bill Başkan George H W Bush tarafından müzakere edilmiş anlaşmayı desteklemek için karar verdiğinde Eylül 1992 yılında, Arlington, Virginia önemli bir toplantıya katıldı. Daha sonra gemide inatçı Demokratik Temsilcileri almak için strateji tanımlanmasına yardımcı olmuştur. Tom Nides Clinton ekibinin eski bir üyesi göre, ‘bu üye üyesi oldu – biz işe yarayabilir nasıl, biz etkileyebilecek kim bulmaktan, onların ilçesinde ne bulmaktan’. Kasım 1993 yılında NAFTA Newt Gingrich, Temsilciler Meclisi’nde daha sonra Cumhuriyetçi iki numaralı yardımıyla onaylandı. Mart 1996 yılında, şöyle dedi: “Ben NAFTA değerini kanıtlayan olduğunu düşünüyorum. ‘

Onun serbest ticaret başarısı cesaret, Bill Roosevelt’in New Deal ile 1930’larda oluşturulan ABD refah devletinin bazı ilkeler, geri gitmeye başladı. Demokratların sonra Temsilciler Meclisi sözcüsü olmuştu Gingrich, sayesinde yardım 11 milyondan fazla yoksul aileleri mahrum ABD refah sisteminin reform ” 1994 ara seçimlerinde yenilgi, o empoze ‘. protesto, Peter Edelman – Çocuk Savunma Fonu kurucusu kocası – planlama için sekreter yardımcısı istifa etti. Şöyle yazdı: ‘[yeni yasa] etkin bir çalışmayı teşvik etmez, ve o tamamen uygulandığı zaman yoksul çocukların milyonlarca zarar verecek. “Hillary (özellikle siyah ve Latin) Çocuklar tarafından cezalandırılmış ediliyordu gerçeği hakkında sessiz kaldı Bill’in politikaları.

Bill sonra yardımıyla Wall Street düzensiz onun Cumhuriyetçi ‘rakip’: o küçük mevduat ‘para ile spekülasyon gelen bankaları vazgeçirmek için 1933 yılından bu yana ticari ve yatırım bankacılığı ayrılmış olan Glass-Steagall Yasası, yürürlükten kaldırılması, imzalanan Kasım 1999’da. Cumhuriyetçi John McCain, ve diğerleri, artık yeni bir Glass-Steagall Yasası öneriyorlar. Değil Hillary: onun ekonomi danışmanı Alan kör geçen yıl şöyle dedi: “Sen Cam Steagall görmeye gitmiyoruz. ‘

O kocası ve Demokrat Parti onun güçlü müttefikleri tarafından ikamet hiç bir devlet paraşütle, New York ABD senatörü için seçimlere durdu zaman Hillary’nin siyasi kariyeri gerçekten 2000 yılında başladı. seçilmiş kez o Bush yönetimi de var. Ekim 2002’de Senato’ya yaptığı konuşmada, o kitle imha Saddam Hüseyin’in silahlar hakkında Beyaz Saray’ın yalanlarını tekrarlayarak, Irak’ın işgali için ona destek doğruladı. O bir milyondan fazla Kosovalı Arnavutların çıkık ve etnik temizliğin durdurulmasına ‘için Bill 1999 yılında karar vermiş Yugoslavya, bombalanmasından ile paralel çizim, bir’ önleyici ‘savaş savundu … Ve belki benim kararım etkilenir benim Pennsylvania Avenue diğer ucunda tecrübesi sekiz yıl, Beyaz Saray’da, ulusumuza ‘ciddi sorunlarla kocam anlaşma izlerken. Değil bir feminist sözler, ama kimin Twitter profil karısı, anne, büyükanne ‘başlayan bir adayın şaşırtıcı.

Hillary 2002 konuşma dili onun banality için dikkat çekici, ama o bunu kendini yazdı önermek için haksızlık olur. O sık sık nadiren alacak olan ghostwriters kullanır; Profesör Barbara Feinman Todd Bu ‘dersleri çocukların bize öğretmek’ hakkında Village (1996), Hillary’nin çok satanlar Alır yılında o söz değildi şikayet etti. Hillary kendi anılarını yazdı bile belli değil: devlet sekreteri olarak onun zaman hikayesini anlatmak için, o ancak söz bir ‘kitap ekibi’, kullanılır.

ABD dış politikasının sorumlu Hillary’nin dört yıl rekor güven vermiyor. 2011 yılında, Libya isyanı büyürken, o ihtiyatlı oldu: “Ben yok uluslararası yetki, Amerika Birleşik Devletleri olan sonuçları öngörülemeyen olan bir durum içine adım, yalnız olacağını hareket inanıyor olanların biriyim. ‘Sonra onu değiştirdi Zihin: “Ben Sarkozy’den askeri müdahale konusunda bir sarışın var. O eylemin merkezinde olmak seviyor dinamik bir figür, coşkun her zaman enerji dolu olduğunu … Sarkozy de Fransız kamu entelektüel Bernard-Henri Lévy etkilendi … Her ikisi de gerçekten üzerindeki yükün tarafından taşındı Libya halkı, acımasız bir diktatör. elinde acı ‘Fransızlar tarafından baştan ve önlemek için’ insani felakete ‘, o kongre onayı aranmaksızın yeni bir savaşın içine ABD’yi açtı, Başkan Obama ile, müdahaleci kampına katılan ve anayasa gerektiriyorsa olsa. Neyse ki, tüm iyi bitti: ‘Bir sonraki 72 saat içinde, Libya’nın hava savunma başarıyla yıkıldı ve Bingazi halkı yakın yıkım kurtulmuşlardır.’ Kitabın geri kalanı aynı çizgide yer almaktadır.

Hillary onu sağcı görüntü Bernie Sanders destekçileri kazanma son engel olduğunu bilir. Çok fazla borç var bankalar vergi 12 $ bir saat asgari ücret artıyor, aile gelirine göre üniversite öğrenim ücretleri düzenleyen: Primaries onu ‘sosyalist’ rakibinin başarısı bıraktığı çizilmiş, son zamanlarda öne ilerici önlemler koydu. serbest ticaret Onun U dönüşü muhteşem olmuştur. ‘. Bu DYP ticaret anlaşmaları altın standart serbest, şeffaf, adil ticaret açmak için ayarlar “Ama Trump ve serbest ticaret Sanders tarafından eleştiri seçmenlerin ikna gibi görünüyor, ve Ekim ayında: Kasım 2012 yılında Trans-Pasifik Ortaklığı övdü 2015 Hillary şöyle dedi: “bugün itibariyle, ben bu konuda öğrendiklerini lehine değilim. Ben ben belirledik çıtayı yüksek karşılamak için gidiyor inanmıyorum. ‘7 Temmuz’da onu müttefikleri Demokrat Parti resmen TTP bir kongre oyu karşı olması Sanders kampanyaya göre bir çaba engellendi.

Hillary ‘radikal İslamcıların’ ve ‘göçmen’ onun sözlü saldırıları arttı Trump, daha öngörülebilir görünüyor. Onun sakin ve oran duygusu hatta bazı Cumhuriyetçiler üzerinde kazandı. yeni muhafazakar Robert Kagan, eski Romney danışmanı olduğu gibi Meg Whitman, başkan adayı Mitt Romney keşif komitesi finans eş başkanıydı Hewlett Packard’ın CEO’su, ona destek beyan açıkça etti. Bush ailesi seçimde çekimser söylediler.

Hillary da barbarlığa karşı son savunma hattı olarak onu sunar medya kuruluşundan, bir şaşmaz desteği vardır. David Remnick, New Yorker editörü, sordu: ‘Bir başkanlık seçimleri her zamankinden daha canlı Hillary Clinton ve Donald Trump daha farklı adayları önerdi mi? … Clinton rakibin en tehlikeli ve öngörülemez çeşitli karşı duruş tereddütsüz ile kampanya zorunda kalacak -. Güç kazanmak için edep, her sınır trespass istekli bir demagog ‘

Bu Fransız solu ‘faşist tehlike’ ülkeyi korumak için bir sağcı adayı destekleme zorunda kalmıştı 2002 yılında Cumhurbaşkanı Jacques Chirac ve Ön Ulusal lideri Jean-Marie Le Pen’in arasındaki çatışma hatırlatır. Ama Chirac, özellikle dış politika konusunda, Hillary daha ilerici oldu. ABD başkanlık kampanyası daha fazla ABD soldan Merkel desteklemeye karar verdi hangi Angela Merkel ve Silvio Berlusconi arasında bir yarışma gibidir.

John R. MacArthur Amerikalı gazeteci ve ABD politikaları hakkında kitabın yazarıdır. O Harper Magazine başkanıdır. Charles Goulden Çeviri

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?