kısa yollar Giriş
icon
icon
Cornel West: Trump bir neo-faşist Felaket ve Clinton Neoliberal Afet Olacak

Cornel West: Trump bir neo-faşist Felaket ve Clinton Neoliberal Afet Olacak
Batı Demokrat Parti sırtını çevirmek için hazırdır.

cornel_west

Anketler eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ağır senaryosunu Demokrat Parti Sözleşme’den dört nokta sıçrama var olduğunu göstermektedir. Ama kongre kendilerine bir yer kazanmak için yeterli tutkulu Sanders aktivistler derinliği ve destek yoğunluğunu bilmek zor. Bunlar Clinton en gel Kasım yardımcı olabilir aktivistlerin türü vardır. Oysa, Bernie delegelerin onlarca gayri anket Clinton dava için coşku eksikliği gösterir. Hiç şüphe yok ki, yardımcı olmayacaktır Yeşiller Partisi başkan adayı Jill Stein gitmek için önde gelen Bernie güçlendirici Cornel West karar.

o zamanki senatör Barack Obama ile kapatma ile karşı karşıya Ancak başarılı Clinton birincil döngüsünde etkileyici kazanç kadar bozucu oldu, onun gerçek oy toplamları, 2008 yılında yüksek bulunmuştur.

Olarak Mart ayı başlarında olarak, Süper Salı sonuçları 15 ülkesinden oy toplamları 3 milyon kayıtlı 2008 yılında gelmişti Demokratlar evde kalmaya karar verdi gösterdi açıkça bir potansiyel coşku boşluk oluştu yaptı. Teksas’ta, katılım yüzde 50 oranında düştü. South Carolina, havza 2008 ilköğretim gelen Afro-Amerikan katılım bir yüzde 40 düşüş yaşanmıştır.

Ohio anahtar salıncak durumunu düşünün. 2016 birincil seçimde Clinton sadece yaklaşık 1,1 milyon kadın, 2008 yılında kendi zaferle polled karşılaştırıldığında, 680.000 oy yakın topladı.

2012 yılında, Cleveland, Cuyahoga County, genç azınlık seçmen dalga o kazanmak için gerekli üç devletleri teslim Obama için gün gerçekleştirilen üç kentsel yerlerinden biriydi. (Diğerleri Philadelphia ve Florida’nın Broward County idi.)

Ohio Battleground

Peki işler nasıl, Cleveland 2012 yılında bu önemli Obama’nın kazanmak site bu gün vardır? Downtown Cleveland sağlam canlandırılması keyif alıyor, ancak fabrika binaları boş konduğu toplumun geri kalanı büyük swaths de vardır.

6000 zombi evlerine yakın vardır – hala burada hissediliyor rehine krizi fiziksel mirası – sahipleri inanıyorum evleri kendi ipotek asla tutan banka icraya için yasal süreç tamamlandı olsa da, rehine vardır. 20.000 zaten yıkılmış ve şehir yoksul kesiminde ev sahipleri için, özellik değerleri 80’e kadar yüzde düştü.

Cumhuriyetçiler kendi başkan adayı olarak Donald J. Trump aday Cleveland toplanan olarak bir kamu politikası ve sosyal eylem forumu dublaj ETKİ Mount Olivet Kurumsal Baptist Kilisesi, kentin en büyük Afro-Amerikan cemaat birinde gerçekleşti. O onun konuşmacı olarak kendini faturaları olarak forum “, kışkırtıcı demokratik entelektüel” Cornel West, özellikli.

Dağı Olivet gelenekleri derin çalıştırın. 1930’larda kurulan ve o Cleveland geldi Martin Luther King Jr, operasyon üssü olarak görev almıştı.

Batı, Princeton Üniversitesi’nde Birliği Teoloji Semineri felsefe ve Hıristiyan uygulama profesörü ve emekli profesör, Afrikalı-Amerikalı liderler arasında Senatör Bernie Sanders ‘en ateşli destekçilerinden biri oldu ve birkaç cemaat etkili kamusal entelektüel gittiğini olup olmadığını bilmek için endişeli genel seçimlerinde Hillary Clinton destek.

Ama Sanders seçim olarak Demokrat Parti platformu komitesinde görev Batı, tüm tutukluların büyük serbest bırakılması için çağrıda, tazminat için çağrıda “, dinleyicilerini o çünkü onu politika pozisyonları, Yeşil Parti adayı Jill Stein destekleyen söylendi orada yumuşak ilaçlar için … … Filistinliler ile masif dağıtılması [zenginlik], yeşil işler programı … siding [O da çağırıyor] [ve is] Amerika Birleşik Devletleri’nin uluslararası hukuku ihlal endişe. ”

“Ben üçüncü parti Sister Jill Stein için gözle am bu durumda.” Batı sözü “Ben, Trump mücadele için gidiyorum”, ama

Batı, Başkan Bill Clinton kanun haline imzalanan refah reformu ve suç faturaları Afrikalı Amerikalıların kitle hapsetme ve ceza sistemine ebeveynlerin bir nesil kaybı sahne oldu.

“Şimdi insanlar Doğru ‘. Kardeş Batı, o Trump daha iyi’ derler, ama Trump kimse var olabileceğini yaklaşık olarak düşük bir bar,” Batı kendi izleyici söyledi.

“Biz zor bir durumdayız. Tabii ki, bu bir salıncak devlet olduğunu biliyoruz, bu yüzden çok akıllıca yollardan değerlendirme yapmak zorunda “Batı dedi. “Ama kendine yalan söylemek istemiyorum. Hillary Clinton, yanar ve diyor ki, ‘Ben çocuklar için tüm hayatım boyunca mücadele edilmiştir.’ Aklınızda var mı Hangi çocuklar? ”

refah İnsanlar, Batı açıkladı, “öncelikle kadınlar ve çocuklar” dir. Bağımlı Çocuklar Aileler federal Aid sona erdi ve devletlere blok hibe ile değiştirilir Bill Clinton imzalı refah tasarı, Batı dedi, “bir yasa tasarısı Ronald oldu Reagan. imzalanmamış olurdu sadece siyasi amaçlar için imzalanan “O ekledi”. ”

Batı diye söylüyorlar Hillary Clinton, kampanya güçlendiriciler tarafından iddialar ile konu aldı “40 yıldır siyah millet için mücadele.”

“Sembolik crackpipe inin,” Batı seyirci çağırdı. “Bunun için kanıt yok. Eğer, halüsinasyon hayal edildi – dün gece bir uçan daire uçan edilmiştir bana benziyor. Bana biraz tanıkları ver. ”

Batı sürdürdü “diye özellikle siyah halk ile, ne yapar? Çünkü Şimdi, tabii, kardeş Hillary çok zeki”. “[O diyor]” Ben Barack Obama’nın mirasını temsil eden tek kişi benim. ‘Tabii ki, Barack Obama tarihi bir rakamdır. Biz siyah köleler tarafından inşa Beyaz Saray’da siyah bir adam olan sembolik atılım götürmek asla -. Tüm asla, asla, değil ”

“Ama onlar beni üzdü ki Caddeye olmadan Wall Street’i boşaltılan. Drones masum sivillerin üzerine düştü. Kaç kadar çocuk? “Batı sordu. “Basın size söylemeyeceğim: 231 çocuk.”

“Afganistan, Yemen ve Pakistan’da bir çocuk vanilya banliyösünde bir çocuğun ya da çikolata ‘başlık tam olarak aynı değere sahiptir. Ben tatil İncil okula olmuştur çünkü [biliyorum]: ‘İsa / kırmızı, sarı, siyah ya da beyaz dünya / küçük çocukların tüm / onun gözünde değerlidir küçük çocukları sevdi.’ Yani bir Amerikan bebek bu öldürülür Pakistan’da bir bebek daha değere sahip olduğunu söyleme, “Batı dedi.

Bu sizi vatansever yapar “Eğer ben bayrağı üzerinde çapraz alıyorum. Ben rulo nasıl, “diye devam etti. “Ben bayrak çapraz zayıflatır, ben haç yolunu seçen … büyüdü nasıl. Eğer çapraz şekilde gitmek, bazı ciddi çarmıha gerilmesi için hazır olsun -. Bir Hıristiyan olmanın ne müritlik maliyeti ”

Batı çok Afrikalı Amerikalılar başkan hayran neden anladığını söyledi, ama kritik temyiz kaybetmemek için onları çağırdı.

“Benim çocuğum Beyaz Saray’da siyah bir adam görür en güzel şeydir. Onu anlıyorum. Ben de çocukları var; Onlar Michelle [Obama’nın] tarafından yetkilendirilmiş olan torunlar var. Onlar sembolik düzeyde, örnekte, Barack tarafından yetkilendirilmiş edilmiştir. Ben sadece sembolik bir hayat yaşamak istemiyorum. Ben de maddenin seviyesinde yaşamak. Siyah çocuk yoksulluğu sembolik değil Yani 2008 yılına oranla bugün daha fazladır. Bu önemli. ”

Batı yaptığı seçim tahminleri için seyirci bir üyesi tarafından istendi.

“Ben Trump bir neo-faşist felaket olacak ve Clinton, neoliberal bir felaket olacağını düşünüyorum” diye. Cevap “Yani biz bir kaya ve sert bir yer arasında bulunmaktadır. Biz, kendimizi gird ciddi mücadele için kendimizi güçlendirmek zorundayız. Her ikisi de Wall Street bağlıdır. Onlar bu şekilde hem tehlikelidir. ”

Cleveland memleketi koşullarına değinerek, bir hedef kitle üyesi soylulaştırma etkisi hakkında Batı’yı sordu. ProPublica göre, “[a] şehir o iddiaları yasadışı amaçlar için kullanılmakta olan yerlerde kapatmaya güç dava az bilinen bir tür verir” – İnsanlar dedi, vergi haciz yoluyla evlerini kaybetme ve sıkıntı azaltma eylemleri .

“Ben toprak kapmak ve bir güç kapmak olarak görüntülemek,” Batı dedi. işçi sınıfı ve yoksul insanların daha az para var “Çünkü” Onların işleri daha yakın erişim için şehirlere geri dönmek ve gitmek için. bir yer çok az sarkan değerli ve kötü çalışma insanları bırakmak istiyorum üst-orta sınıfları var ” benzeri kampanyalar ve seçimler ve bağış için, “Batı dedi, toplum grupları direnişi hızlandırmaya zorunda kalacak. “Harlem, biz yıllardır bu ile güreş edilmiştir” dedi. “Harlem şimdi yüzde 49 vanilya olduğunu.”

Konuşmanın ardından, Jon Lentz ve ben kısa bir tartışma için Batı ile oturdu. Aşağıda bizim konuşma düzenlenmiş şeklidir.

ROBERT HENNELLY: Biz Cleveland 6.000 zombi evleri vardır biliyorum. Cleveland’ın çocukların yüzde ellisi yoksulluk içinde yaşıyor. Philadelphia, 40.000 boş bir sürü ve evleri vardır. Son sekiz yılda, cumhuriyet tarihinin Afrikalı-Amerikalı ev zenginlik en büyük kaybı gördüm. Neden başkanlık kampanyasının merkezi mesele olarak o ortaya değil mi?

CORNEL WEST: Evet, bu neo-liberal hegemonya ve kamu konuşma paramparça sadece çok zor. Neoliberal ideolojinin farklı renklerde bir dizi mevcuttur. O Bill Clinton olabilir, bu Barack Obama, bu Hillary Clinton, olabilir olabilir. Yönüyle sadece siyah değil yoksulluk, ama yoksulluk gerçekten gerçekten odaklanmanızı, gerçekten kurumsal güç odaklanmanızı, Kongre Wall Street hakimiyeti sıfıra – Ve bu neoliberal hegemonya yoksulluk konuları gündeme çalışıyor anlamına gelir askeri sanayi kompleks – bu zor bir şey. Neoliberal basın neoliberal politikacılar – bu neoliberal lens aksine vatandaşlar çok farklı bir lens aracılığıyla dünyaya bakmak almak zordur.

RH: Onu biz yoksulluk üzerine bir savaşın artık yıllardır sıkışmış konum bu metaforu yaşadım görünüyor ve daha yoksulluk gibi görünüyor. ilaçlar, daha fazla ilaç Savaş. terörle savaş, daha fazla terör.

CW: Daha terör, bu doğru.

RH: Bu diğer kamu hastalıklar ile savaş için ekonomik harcamaları bağlantı veriyor birkaç kamu aydınlar birisin. Neden bu hiç bitmeyen savaş teminat hasar tartışmıyoruz?

CW: Tabii ki, akılda tutulması gereken ilk şey, biz bile Afganistan ve diğer yerlerde öldürülen askerlerin organlarına [ordu mensuplarının] değerli vatandaşlar maruz kalmamasıdır. Yani zaten savaşın gerçekleri bir gizleme ve gizlenmesi var. Afganistan’da, 14 yılı aşkın, 15 yıldır savaş oldum.

Sonra askeri harcamalara gidiyor bir bütün olarak bütçenin yüzde 54 civarında var ve o bir sürü aslında tam olarak Pentagon’a gelince bazı sınırsız harcamalar vardır çünkü hesaba değil, ama bu konuda hiçbir ciddi tartışma. uzlaşma, Demokratlar ve Cumhuriyetçiler, Obama ve [Senato Çoğunluk Lideri] Mitch McConnell, askeri harcamaların bu hakimiyeti üzerinde ve çok zor hale getirir [yani] vardır.

Kral Vietnam’da düştü bombalar da gettolarda indi dediği zaman – ve gettolarda tarafından o sadece siyah getto-o istemedim, kahverengi barrios geliyordu o rezervasyonları beyaz kardeşlerimizi Appalachia’da, yerli kardeşlerim anlamına geliyordu. [Sosyal yatırım için] hiç para sadece var.

Bu yüzden bir logjam konum. Bu neoliberalizmin ne var. Diğer taraftan bir yandan, askeri endüstriyel kompleks kurumsal güç için izin ve sonra sadece sosyal konular hakkında konuşmak ilerici olmak düşündüğünüz zaman bir logjam var.

RH: Eğer 2008 yılından bu yana, çalışan insanlar için, ekonomik durum çözülmeye devam olmasıdır temasa gibi görünüyor şeylerden biri.

CW: Kesinlikle.

RH: İlçeler National Association göre, 3069 ilçeleri dışında, sadece yüzde 7’si kendi ölçümü ile iyileşti.

Yani diğer bir deyişle, biz gerçekten bizim sosyal durum göremiyoruz izolasyon bizi bırakır, bizim medya yansıyan. siyasi ve manevi, bunun bir sonucu nedir?

CW: Eh, akılda tutulması gereken ilk nokta neoliberal lens aracılığıyla, kurtarma borsa ne kadar iyi ölçülür olduğunu ve şirket karları ne yaptığını iyi olduğunu düşünüyorum. Ve onlar çok iyi yapıyor. Ben sadece QE2 [bakmak] – parasal genişleme – Federal Rezerv çıkan … bu kriter çünkü.

Bu çalışan insanların sıradan insanların yaşam kalitesi, ne değil. Eğer haklı demek gibi, değil reel ekonomide, hiçbir iyileşme olmamıştır. Hisse senedi piyasasında, gerçekten. Yani dışarıda var sosyal sefalet özledim, ve tabii ki, Donald Trump [başkanlık adaylığı] tepkinin bir parçasıdır. O derinden sağcı popülist tepkinin bir parçası özellikle beyaz işçi sınıfı kardeşleri, ama kardeşler pek çok, zarar, çünkü, ve bu acı gerçek. Ama ne yazık ki üstünde elitler doğru hesap yönelik değil; altta en savunmasız scapegoating ediyor.

RH: biz biraz geri çekin, biz bizim gençler, 16- 24 yaşındakiler, bir kriz var olduğunu biliyoruz. New York City, 20-24 yaş arasındaki siyah erkeklerin yüzde 30’i çalışmıyor ve okulda değiliz. yalnız Meksika’da 7 milyon – Küresel rakam yüzde 50’dir. Bir noktada, biz bu nesil istihdam etmek soru sermayenin toplumsal yükümlülüğü aramak zorunda değilsiniz. Ve nasıl bunu yapar?

CW: İyi haber Amerikan imparatorluğunun ortasında genç kuşak arasında muhteşem bir ahlaki, manevi ve siyasi uyanış alma yeri olmasıdır. Bernie Sanders kampanyası genç halk dahil olma, diri ‘geliyor büyük bir örnek oldu.

Şimdi ne oldu, ırk ve sınıf genelinde gençlerin yüzde 58’i sosyalizm kapitalizmden üzerinde tercih olduğunu söylüyorlar? Niye ya? kitlesel işsizlik, eskimiş eğitim, inanılmaz öğrenci borç biri olan kapitalist düzenin, alt daha fazla olmuştur ne yaşamış çünkü. Ama aynı zamanda, ruhsal – bu 11. Komutanlığı’na takıntılı bir köpek-yemek-köpek dünya var: “Sen yakalanmayın etmeyeceksin.” Genç kuşak arasında sorgulanıyor ediliyor dünyada olmanın Bu şekilde. Ve bu anlamda umut muazzam belirtileri var.

JON LENTZ: Bir şey daha var: Tüm Lives Matter aksine Kara Lives Maddenin protesto mesajının çerçeveleme konusunda tartışmalar vardır. Bazıları Martin Luther King Jr örneğini yükseltmek ve Eh, bu siyah Lives Madde millet istemiyoruz “derler; onların argüman Kral yaptığı yolu çerçeve olmalıdır; onun bu sorunları yaklaşım doğru bir yol oldu. Bu konuda herhangi bir düşünce?

CW: O siyah insanlar sevdi çünkü Martin Luther King Jr hapse 40’dan fazla kez gittim. beyaz yaşamları önemli çünkü hapse gitmedi. Şimdi hapisten çıktıktan sonra hapiste, hapse giderken, o hala beyaz kardeşlerimize sevdi, ama o beyaz kardeşlerimiz için hapse gitmedi. O siyah insanlar için hapse girdi.

Bizim beyaz erkek ve Cumhuriyetçi Parti kız ben ve diğerleri derken, ben demiyorum zaman [diyorum] annem konular Siyah Hayatlar Madde, anneleri önemli değil tanımak gerekir diye düşünüyorum böylece. Ama siyah insanlar önemi yok nerede annem, önemli değildi nereye kadar uzun süre bir toplumda yaşadım söylüyorum. Martin Luther King’in mesajı var. Onun sevgisi mesajı evde başlar biridir, ama biz bu anlamda tüm insanız çünkü değerli beyaz, değerli kahverengi, değerli sarı ve değerli diğer renkler üzerinde dökülür.

JL: yaptıklarını olmadığını Siyah Lives Matter hareketi Martin Luther King’in örnekten öğrenebilirler bir şey var mı?

CW: Hepimiz kesinlikle, hizmet daha fazla sevgi, cesaret, vizyon ve duygusuna sahip bakımından Martin öğrenebilirler.

Robert Hennelly için bir yayın ve baskı gazeteci olarak çalıştı

Yazı admin Tarafından 03.08.2016 Tarih, Saat 9:05 ‘de Eklendi.

FacebookPaylaş
728x90 reklam alanı
Yorum Yap

“Cornel West: Trump bir neo-faşist Felaket ve Clinton Neoliberal Afet Olacak” için bir cevap

  1. merve dedi ki:

    güzel olmuş devamı beklıyoruz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir