ABD Nihayet Açık Çukurlar Burning Eski Mühimmat toksik Uygulaması Sona mı?

serkan balcı     08-22-16     Haberler     ABD Nihayet Açık Çukurlar Burning Eski Mühimmat toksik Uygulaması Sona mı?

ABD Nihayet Açık Çukurlar Burning Eski Mühimmat toksik Uygulaması Sona mı?
Bazı ülkeler zaten son derece tehlikeli bir uygulama yasaklandı.

burn-pit-2

2020 yılında, ABD elinde artık askeri yararlı kabul edilir 1.1 milyon ton yaklaşan mühimmatın büyüyen stoğu olması bekleniyor. bertaraf aracı olarak, küçük silah kartuşları, roketler, havan, top mermisi, taktik füze ve diğer atıklar da dahil olmak üzere, bu mühimmat, yıllardır yanmış ya da ülke genelinde askeri üslerde açıkta büyük tepsiler üzerinde patlatılan olmuştur için var.

Kanada ve Almanya ve Hollanda gibi Avrupa ülkelerinde bir dizi iyi bir neden için, uygulama yasaklandı. tahrip mühimmat toprak ve yeraltı sularına kirletici liç sınırdışı ederken yanık çukurlardan zehirli duman tüyleri, çevredeki topluluklar üzerinde sürükleyen belgelenmiştir. Bu kirleticiler gibi dioksin ve furan, PCB, krom, (DNT), ve perklorat gibi son derece zehirli kimyasalların bir dizi içerir. hepsi insan ve yaban hayatı kronik hastalıklara neden olurken, bu zehirli kimyasalların çoğu kanserojen bilinmektedir.

tehlikeli atık yakma açık 1970’lerde federal düzeyde yasaklanmış iken, askeri alternatif bertaraf yöntemleri kullanılabilir koşuluyla mühimmat open-yakmak için bir muafiyet verildi.

Milli Savunma Yetki Yasası son sürümü mühimmat atılmasının daha güvenli, çevreye daha temiz yöntemler incelemek için Ulusal Bilimler Akademisi yönlendiren bir değişiklik içerir. Sadece, incelenmesi gereken muhtemel alternatif yöntemlerin birçoğu bu kritik bir bağlantı ulaşmak için bu kadar uzun sürmesinin nedeni uygulama eleştirmenleri merak bırakır, yıllardır civarında olmuştur.

“Kapasite bize bunu yapmak için, sadece siyasi irade ve bunu yapmak için savunma departmanı içinde arzu zorunda olduğunu” Craig Williams, Kentucky Çevre Vakfı program yöneticisi ve açık yanma uzun zamandır eleştirmeni çağırdı o “çok ilkel ve tehlikeli bir uygulamadır.”

açık yanma çevresel ücretli farklı askeri üsleri bir dizi belirgindir. Wisconsin şimdi görevden Porsuk Ordu Mühimmat Fabrikası’nda, federal Superfund temizleme yerinde, DNT ve klorlu solventler içeren iki yeraltı suyu tüyleri yakındaki Wisconsin River, korumalı bir suyolu haline liç hemen önce eski açık yanık sitelerinden kilometrelerce uzanır. 1990’lı yıllarda, devlet sağlık departmanı insanların bitki vardı çevreleyen kirlenmiş içme suyu kuyulardan su temin bulundu “kansere yakalanma hafif artmış risk.”

Çok sık olsa da, kirlenme tam erişim doğru çünkü yetersiz hava, toprak ve yeraltı suyu izleme etrafında açık yanık siteleri ölçmek zordur.

Virginia Radford Ordu mühimmat Fabrikası’nda, açık yanık sitesinde altındaki yeraltı ve toprakta bulunan aynı toksik kimyasallar bitkiden 10 millik içinde birden fazla içme suyu ve sulama sistemlerinde tespit edilmiştir. Ama kapsamlı izleme ya da test kimyasalları tesisi kaynaklandığı kanıtlamak için Radford çevre ötesinde yapılmıştır. Bunun yerine, yetkililer bu kimyasallar, gübre gibi, başka kaynaklardan kökenli olabilir, söylüyorlar.

Sert verilerin eksiklik açık yanma ölçmek için bile zor insan sağlığı etki yapar, ama bu bağlantılar yapılmış değil demek değil. 1991 bir çalışma açık yanma ve meme yüksek örneklerini, akciğer ve pankreas kanseri arasında bir ilişki göstermektedir. Geçen yıl, Veteran İşleri Başkanlığı, Afganistan ve Irak’ta açık yanık ocaklarda çalışmış askerler kronik obstrüktif akciğer hastalığı, amfizem ve kronik bronşit gibi solunum yolu hastalıkları yüksek örneklerini yaşadı bulgu bir rapor yayınladı.

Bildiğim kadarıyla 1991 yılına kadar, Çevre Koruma Ajansı alternatifleri yanma ve patlama açmak için askeri bilgilendirdi “can ve geliştirilmelidir.” Az 10 yıl sonra, EPA zaten bir parçası olarak kimyasal silah nasıl bertaraf yöntemleri görmek için bakıyordu Montajlı kimyasal Silahlar Değerlendirmesi program uygulamaya burada kimyasal silah için güvenli bertaraf yöntemleri belirlemek için ABD-ebil geleneksel mühimmat dahil olmak üzere diğer atık tehlikeleri, yok etmek için kullanılabilir.

Bu alternatif yöntemlerden bazıları geri dönüştürülebilir metal geride bırakarak, tehlikeli atıklar, doğal çürüme oldukça hızlandırılmış süreci ile konur hangi Süperkritik Su Oksitleme (su, yüksek sıcaklık ve yüksek basınç kullanarak bertaraf işlemi), patlama odaları ve Gaz Faz Azaltma içerir bir enerji kaynağı olarak kullanılabilir, atık ve hidrojen ve metan gazı.

“Gaz Faz Azaltma 1990’lardan bu yana ticari ölçekte kullanılmaktadır,” Doug Hallett, teknolojinin mucidi söyledi. “Biz yakma veya anaerobik sindirim ile aynı zararlı yan ürünleri bırakmayın. Bu engebeli bir teknoloji. Bu bir çevre gezi ya da kaza-ever had asla. ”

Gelecek ay, Colorado ABD Ordusu Pueblo Kimyasal Depot tesisi operatörleri biyolojik ayrışma ardından hidroliz süreci (suda kimyasal arıza) üzerinden mermiler ve havan içinde hardal madde 2611 ton imhasına başlayacak. hidroliz ve Süperkritik Su paslanmaya bir arada 2020 yılında başlayan, Kentucky Blue Grass Ordu Depot roketler ve mermiler hardal ajanlar ve sinir ajanları 523 ton yok etmek için kullanılacaktır.
İlk devreden çıkarılması yoluyla tasarım, program yönetimi maliyetleri ve kapatılması hem programların maliyeti, 10.6 milyar $ ulaşacağı tahmin edilmektedir.

“Blue Grass konuşlanacak yöntemler artık … teknolojik yetenekleri en iyi,” genel olarak, kimyasal silahları imha ile ilgili zorluklar ve potansiyel riskler konvansiyonel silahlar için daha fazla olduğunu sözlerine ekledi Williams, dedi. “Açık yanma şey ucuz olmasıdır, kolay ve düzenleyiciler bunları onunla gitmesine izin verdim.”

Bazı tesisler şimdiden sitesi yakma tesisleri üzerinde olan uygulama yerine, açık yanma ortadan kaldırmak için adımlar attık. Louisiana Camp Minden askeri tesiste bulunan yanık ünitesi, dünyanın en teknolojik açıdan gelişmiş olduğunu, uzmanlar söylüyor. Ve planlar Radford bir yakma fırını kurmak için çalışmalar devam etmektedir, tesiste ordu yetkilileri söylüyorlar.

yakma fırınları açık yakılması çevre adım kadar ise bu mühimmatın ülkenin büyük stoğu yok gelince, hala, bir sihirli mermi değiliz, Laura Olah, kes Yangın Kampanyası kurucularından, uzun olan bir örgüt söz konusu federal düzeyde itme öncü olmuştur açık yanma sona erdirmek için.

yakma fırınları hala toksik teknoloji çünkü o, o sözlerine ekledi “bile teknolojik açıdan en gelişmiş atık yakma tesisleri zehirli hava emisyonları, parçacıkların ve kül şeklinde dioksin, ağır metaller ve organik bileşikler gibi tehlikeli yan ürünlerin yüzlerce bırakın.”

Milli Savunma Yetki Yasası nihai sürümünün onaylanması mali yılın sonundan önce, Eylül ayı sonlarında gelmesi bekleniyor. onaylanırsa, Sciences 18 aylık çalışmanın önerilen National Academy bazı yakında gelemiyorum.

“Olsaydı Açıkçası, biz acil yardım doğuracağını çünkü olmasını tercih ederim açık yakılmasıyla ilgili bir anlık moratoryum olmak,” Mark Toohey, Holston bir mil-ve-bir-buçuk içinde yaşayan bir çocuk dedi hakim açık yanma yapılır Tennessee, ordu mühimmat Tesisi. “Ama biz yine de geçerli bir yaklaşım ile memnun.”

Geçen yıl bir ezici raporda, Katı Atık Yönetimi Toksik Madde Programı Tennessee Bölümü açık yakma toplu PCB atıkları için bitki püskürdü. Toohey yakın evleri saran zemin üzerinde hızlı hareket Holston açık yanık sitesinden kaynaklanan “tornado”, gibi “kalın tüyleri” nitelendirdi.

dedi “Gerçekten biz kimyasallar çevreye söndürmek ne görünümü [aile olarak], yolu değişti” Toohey, Holston açık yanma sona erdirmek için yaptığı kampanya ile ilgili. “Yanı sıra çevreye olan kimyasal madde koymak kimin hakkında ve yaklaşık olarak ya da düzenleyen değil kim.”

Daniel Ross düzenli diğerleri arasında, Truthout, Guardian, Başkan Dergisi ve Huffington Post katkıda bulunan bir LA tabanlı bir gazetecidir.

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yorumlar (1 Yorum)

    Domuz eti kızartma tencerede kızartın. Mac ve peynir çünkü yemek için kimin sebebi var? Diyet yarına kadar bekleyebilir. Veya bir sonraki yılbaşı. Ama hos #; tly & e8230n Noel ağacımı paketlemekten değerli bir günümü boşa harcamayacağım. Ve ayrıca, köpeğin kuyruk geçen ay süsler alarak şişirilmiş bir iş yapıyor. Bunu sevdim kızım. Sabahımı hazırladım!

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?